Trwa pozimowe sprzątanie Olsztyna

Trwa pozimowe sprzątanie Olsztyna

- Kategoria: Wiadomości
0

Park Podzamcze / Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuPark Podzamcze / Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu prowadzi wiosenne oczyszczanie miasta. Prace pełną mocą zaczęły się pod koniec marca. Było to możliwe po stopnieniu śniegu i nadejściu wiosny z prawdziwego zdarzenia – dzięki temu zminimalizowana jest konieczność ponownego wysypywania na ulice i chodniki piasku, soli i mieszanki tych środków.

– Do tej pory prowadzone działania polegały głównie na interwencyjnym oczyszczaniu pasa drogowego np. po wypadkach – wyjaśnia Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. – Poza tym zostało przeprowadzone pierwsze po ustąpieniu pokrywy śnieżnej oczyszczanie terenów zielonych znajdujących się poza pasami drogowymi.

Zmiatanie piasku (którego tej zimy użyto dwa tys. ton) z jedni, chodników i ścieżek rowerowych, oczyszczanie zieleńców – to najważniejsze z prowadzonych teraz prac. Te działania będą realizowane do końca kwietnia.

– Oczyszczanie i zamiatanie obszaru Starego Miasta zaplanowano do 3 kwietnia – dodaje Michał Koronowski. Chcemy, by prace zostały ukończone przed Świętami Wielkanocnymi.

Niestety, działania nie zawsze są skuteczne. Tak było choćby w przypadku placu przy jednej z drogerii naprzeciwko ratusza. Dopiero co uprzątnięte miejsce kilka godzin później ponownie było zaśmiecone.

Sprzątanie to niejedyne porządkowe prace na terenie Olsztyna. Trwa bowiem dezynfekcja miejskich placów zabaw. Ta odbywa się w godzinach wieczornych, a używane przy nich są środki bakterio- i wirusobójczego. Działania, które mają zakończyć się w sobotę (3 kwietnia) to jeden z z etapów przygotowania miejskich placów zabaw do pełni sezonu.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus. 149 nowych zakażeń w woj. warmińsko-mazurskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (08.05) o 4765 nowych