Świąteczne kiermasze w olsztyńskim Starostwie

Własnoręcznie wykonane ozdoby i prezenty świąteczne będzie można kupić na trzech kiermaszach, które odbędą się w olsztyńskim Starostwie. Z pięknymi ozdobami wystawią się podopieczni DPS w Grazymach, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełno-Sprawnych w Jezioranach i SOSW w Żardenikach.

Przedświąteczne kiermasze w Starostwie Powiatowym w Olsztynie to już tradycja. W ciągu najbliższego tygodnia, tj.  3, 6 i 10 grudnia w Biurze Obsługi Interesanta na parterze olsztyńskiego starostwa odbędą się aż trzy kiermasze mikołajkowo-świąteczne.

Pierwszy z nich odbędzie się we wtorek 3 grudnia. W godz. od 8.30 do 14.30 z pięknymi arcydziełami z pracowni plastycznej i ceramicznej wystawią się podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Grazymach.

– Pozyskane ze sprzedaży wyrobów środki finansowe będą dla nas dodatkowym dochodem, który zostanie przeznaczony na terapię zajęciową – wyjaśnia Michał Kozłowski, dyrektor DPS w Grazymach.

Warto więc wybrać się do starostwa, by poczuć świąteczny nastrój albo kupić coś oryginalnego pod lub na… choinkę.

Drugi z kiermaszów świątecznych odbędzie się w piątek 6 grudnia w godz. od 9 do 14. na parterze starostwa pojawi się stoisko Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełno-Sprawnych w Jezioranach z ozdobami wykonanymi przez podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Jezioranach.

Ostatni kiermasz zaplanowany jest na wtorek 10 grudnia w godz. od 10 do 12. Swoje wyroby zaprezentują podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach.

 

Źródło: Powiat Olsztyński

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu