Strategiczna inwestycja wodociągowa w gminie Dywity wystartowała

- Kategoria: Wiadomości
0

Ruszyła budowa wodociągu na odcinku ul. Grzybowa-Dywity-Ługwałd o długości około 2,5 km. To część strategicznej inwestycji, która pozwoli przełączyć największe miejscowości Gminy Dywity, czyli Dywity z Osiedlem Sterowców, Różnowo, Ługwałd, Redykajny i Brąswałd na dobrą jakościową wodę z Olsztyna.

Inwestycję realizuje firma Wodrol z Dywit. Obecnie trwa zgrzewanie rur PE, a od czwartku 17 maja na plac budowy wjedzie koparka. Rury zostaną ułożone na głębokości 1,7 metra. Drugi etap inwestycji, czyli budowa wodociągu z Dywit do Różnowa o łącznej długości około 2,7 km ma się rozpocząć w czerwcu. Wykonawcą będzie również firma Wodrol. Łączna wartość budowy wodociągów na odcinkach: Dywity-Ługwałd i Dywity-Różnowo to 2,9 mln zł. Co ważne, Gmina Dywity wspólnie z miastem Olsztyn i Gminą Gietrzwałd pozyskała na poprawę gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji olsztyńskiej ponad 50% dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Z kolei za budowę magistrali wodociągowej z Olsztyna w ciągu alei Wojska Polskiego do granicy Gminy Dywity na rzece Wadąg odpowiada Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Olsztyna. PWiK ma już podpisaną umowę z wykonawcą tej inwestycji i przekazał jej plac budowy. Właściwe prace budowlane mają się rozpocząć w przyszłym tygodniu. Inwestycje w wodociągi będą korzystne zarówno dla Gminy Dywity, której mieszkańcy zyskają dobrą wodę z Olsztyna, jak i PWiK, która dzięki temu pozyska kolejnych klientów i zwiększy swoje dochody.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu