Sprawcy chuligańskiego pobicia zatrzymani

- Kategoria: Na sygnale
0

Iławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili 16-latka. Podejrzani w wieku 17 i 18 lat, którzy trafili do policyjnego aresztu, znali pokrzywdzonego. Jest on chłopakiem byłej dziewczyny jednego ze sprawców. Napastnicy usłyszeli zarzuty pobicia o charakterze chuligańskim. Za ten czyn mogą grozić im kary nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny iławskiej policji otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny na ul. Królowej Jadwigi w Iławie. Pokrzywdzony poinformował, że znany mu osobiście 17–letni mieszkaniec Iławy wspólnie ze swoim kolegą podszedł do niego, jego dziewczyny i kolegi, z którym stali w okolicy iławskiej galerii. Podał rękę na przywitanie, a następnie obaj pobili go, zadając ciosy pięściami i kopiąc, po czym uciekli.

Funkcjonariusze zabezpieczyli obraz z kamery miejskiego monitoringu, która zarejestrowała całe zdarzenie. Rozpytali dokładnie zgłaszającego, przesłuchali wielu świadków. W trakcie czynności potwierdzili, że dwóch młodych mężczyzn podeszło do pokrzywdzonego, a następnie pobili go zadając ciosy w twarz oraz kopiąc. Mężczyzn podczas całego zdarzenie próbowała rozdzielać dziewczyna pokrzywdzonego. Policjanci zatrzymali dobrze znanych im 17 i 18-latka.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że obecna dziewczyna pokrzywdzonego jest byłą dziewczyną jednego ze sprawców. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Teraz w najbliższym czasie będą się ze swojego zachowania tłumaczyć przed sądem.

W związku z zachowaniem obu nastolatków policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego. Za pobicie o charakterze chuligańskim kodeks karny przewiduje karę nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.[hana-flv-player video=”http://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/32/32-16685.flv” width=”600″ description=”” player=”1″ autoload=”true” autoplay=”false” loop=”false” autorewind=”true” /]

Źródło: KWP Olsztyn
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Biedronka otwiera w Stawigudzie najnowocześniejsze centrum dystrybucyjne

Od 27 września system logistyczny Biedronki ma już