Kultura

Spotkanie z twórczością W. Szymborskiej i J. Zamoyskiej w Olsztynie – projekt „Kobiety z Kórnika”

Przed nami wyjątkowe spotkanie w ramach projektu przygotowanego wspólnie przez Teatr Muzyczny w Poznaniu i Fundację Zakłady Kórnickie. Już 14 listopada do Olsztyna zawita cykl wydarzeń pt. „Kobiety z Kórnika” poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej (w setną rocznicę urodzin) i Jadwigi Zamoyskiej (w setną rocznicę śmierci).

W ramach wydarzenia znani i lubiani aktorzy czytają teksty obu patronek roku 2023 – w bibliotekach w całej Polsce. Spotkaniom towarzyszy wystawa „Kobiety z Kórnika” przygotowana przez PAN Bibliotekę Kórnicką oraz Fundację Zakłady Kórnickie.

Wydarzenie odbędzie się we wtorek 14 listopada o godz. 17:00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ul. 1 Maja 5 w Olsztynie. Fragmenty poezji Jadwigi Zamoyskiej i Wisławy Szymborskiej przeczyta aktorka teatralna i filmowa Anna Mierzwa. O oprawę muzyczną wydarzenia zadba Zuzanna Czachor (flet).

 

Do tej pory projekt „Kobiety z Kórnika” odbył się już między innymi w Warszawie, Poznaniu, Kaliszu, Bydgoszczy i Koninie. Wydarzenie planowane jest jeszcze między innymi we Wrocławiu, Łodzi i Kielcach.

„Kobiety z Kórnika” to kolejny już projekt, który Teatr Muzyczny w Poznaniu współprowadzi z Fundacją Zakłady Kórnickie. Od kilku lat wspólnie realizowane są Salony Poezji Anny Dymnej. Co miesiąc zapraszani są najlepsi aktorzy teatralni i filmowi, którzy czytają poezję uznanych autorów. Za program muzyczny odpowiadają muzycy z orkiestry Teatru Muzycznego. Wydarzenie cieszy się niesłabnącą popularnością, za każdym razem gromadząc komplet publiczności zarówno w Teatrze, jak i w Zamku w Kórniku.

Bilety na wydarzenia dostępne są na stronie internetowej Teatru:  https://bit.ly/kobiety-z-kornika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*