Spotkanie autorskie z Witoldem Mierzejewskim

- Kategoria: Kultura
0

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na spotkanie autorskie z Witoldem Mierzejewskim i promocję jego książki „Łyną przez Warmię”. Prowadzenie: Robert Lesiński.

 

10 czerwca /czwartek/ 2021 r., godz. 17.30

 Facebook WBP w Olsztynie:

https://www.facebook.com/WBPOlsztyn/

 

 

Witold Mierzejewski

Urodził się w Piszu w 1957 roku. Po ukończeniu studiów w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie (1982 r.) rozpoczął pracę fotoreportera w „Dzienniku Pojezierza” w Olsztynie.

W wieku 16 lat miał pierwszą wystawę fotograficzną „Kroki we mgle”. W 1976 roku na Ogólnopolskim Festiwalu Amatorskich Filmów Turystyczno-Krajoznawczych za film „Posprzątam” otrzymał nagrodę za debiut. W 1986 roku w Krakowie zdobył I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Współczesna Rodzina Polska” – jego prace wystawiono w legendarnej „Piwnicy pod Baranami”. W tym samym roku miał też indywidualną wystawę fotograficzną pt. „Gra o Meksyk”.

Po dwuletnim pobycie w Chicago i pracy w tamtejszej prasie polonijnej założył w Olsztynie (1992 r.) własne wydawnictwo. W latach 93-98 pracował w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie jako nauczyciel fotografii. Dziś z powodzeniem dalej fotografuje i wydaje książki nie tylko swojego autorstwa. Jest autorem m.in. albumu „Krutynią przez Mazury”. W 2008 roku ukazało się wznowienie po 90 latach książki ks. Walentego Barczewskiego „Geografia polskiej Warmii”, którą ilustrują zdjęcia Witolda Mierzejewskiego, a w 2020 roku „Kiermasy na Warmii” i „Szlak Świętej Warmii”.

Obecnie jego wydawnictwo skupia się na publikowaniu literatury zajmującej się turystyką, historią i kulturą Warmii i Mazur, map oraz przewodników turystycznych po regionie Warmii i Mazur uzupełniane bogato zdjęciami Witolda Mierzejewskiego.

Najnowsza książka wydana w 2021 roku to album autorski „Łyną przez Warmię”.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Biedronka otwiera w Stawigudzie najnowocześniejsze centrum dystrybucyjne

Od 27 września system logistyczny Biedronki ma już