SMS pułapka o treści „MASZ NIEZAPŁACONY MANDAT”

- Kategoria: Na sygnale
0

„Masz niezapłacony mandat! W dniu 15.04.2021 sprawa trafi do sądu. Opłata 10,00 PLN. Zapłać teraz https…” – pisownia oryginalna. Jeśli otrzymaliście podobnej treści sms-y to wiedzcie, że najprawdopodobniej macie do czynienia z próbą oszustwa.

Wczoraj do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpłynęło zawiadomienie o „nowej” metodzie oszustwa. Tym razem przestępcy poprzez wiadomości tekstowe przesyłają informacje o obowiązku opłacenia zaległego mandatu karnego. Policjanci przestrzegają, że to oszustwo polegające na próbie wyłudzenia naszych danych dostępowych do kont w banku.

Oszustwo w tym przypadku za każdym razem opiera się na przekonaniu nas do kliknięcia w podejrzany link otrzymany w sms-ie lub e-mailu. Jeśli to zrobimy i w wybrane w formularzu okienka wpiszemy nasze dane (login i hasło), przekażemy w ten sposób przestępcy pełen dostęp do naszego konta a co za tym idzie damy mu szansę na wyprowadzenie z niego naszych oszczędności.

Policja apeluje o ostrożność! Nie otwierajmy podejrzanych linków!

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się