„Ryby na żywo” wracają po zimowej przerwie

- Kategoria: Ciekawostki
0

Po zimowej przerwie Internauci znów mogą oglądać na żywo w Internecie obraz z podwodnej kamery umieszczonej na dnie jednego z mazurskich zbiorników wodnych i obserwować pływające w nim ryby.

Udało nam się wznowić transmisję z dna jeziora. Kamera tym razem ustawiona jest na innym jeziorze (większym) o twardym piaszczystym dnie, na skraju pasa trzcin na głębokości ok. 3 metrów. Już godzinę po ustawieniu kamery pojawiły się pierwsze drapieżniki – informuje zespół realizujący transmisję.


Przypomnijmy, że w 2014 roku olsztyńska firma Masdar zainstalowała na dnie jednego z mazurskich jezior innowacyjny system monitorujący, za pomocą którego transmituje on-line na stronie rybynazywo.pl obraz z kamery umieszczonej na dnie  jeziora.

Jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce (a być może i w Europie) gdzie możemy oglądać nie tylko nagrania wykonane w podwodnej scenerii ale przede wszystkim możemy patrzeć w czasie rzeczywistym na wspaniałe i nieprzewidywalne sceny jakie dzieją się kilka metrów pod powierzchnią wody.

Kamera jest szczególnie pomocna dla wędkarzy, którzy mogą oglądać zachowania ryb o różnych porach dnia, roku a także zobaczyć np. jak ryby reagują na różne rodzaje zanęt, którymi częstowane są ryby.

Najciekawsze nagrania w lepszej jakości umieszczane są na Facebooku na profilu „Ryby na żywo” oraz w serwisie YouTube TUTAJ

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu