Ruszają wypożyczalnie sprzętu wodnego nad jez. Ukiel

- Kategoria: Wiadomości
0

Już w długi weekend działać zaczną wypożyczalnie sprzętu wodnego nad jez. Ukiel. Natomiast na początku wakacji zostaną uruchomione kąpieliska nad akwenami stolicy regionu.

Choć aura nie zawsze sprzyja aktywności na świeżym powietrzu, a temperatura uprawianiu sportów wodnych, stolica Warmii i Mazur szykuje do sezonu. Sprzęt pływający będzie można wypożyczyć już od najbliższej soboty (30 kwietnia).

– W okresie zimowym dokonaliśmy przeglądów i pracowaliśmy nad stanem technicznym naszego, dlatego teraz możemy oddać go do Państwa dyspozycji – informuje Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Wypożyczalnie będą działać w trzech miejscach nad jez. Ukiel – przy ulicach: Kapitańskiej 23, Olimpijskiej 1 oraz Sielskiej 38. Sprzęt, w jaki są wyposażone, można zdobyć codziennie w godz. 11:00-19:00.

Nieco dłużej będzie trzeba poczekać na uruchomienie zorganizowanych kąpielisk. Podobnie, jak przed rokiem, także teraz na terenie stolicy Warmii i Mazur będą działać trzy takie miejsca. Dwa z nich w CRS Ukiel oraz jedno nad jez. Skanda.

Kąpieliska będą funkcjonować między 25 czerwca a 31 sierpnia.

Źródło; UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Złodziej elektrycznej hulajnogi zatrzymany na gorącym uczynku

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu