Regionalny Festiwal Klusek i Makaronu w Kurzętniku

- Kategoria: Ciekawostki
0

18 lipca 2015 roku w Kurzętniku odbędzie się Regionalny Festiwal Klusek i Makaronu. Gwiazdą wieczoru będzie Mrozu. Początek imprezy o godzinie 11.00. Wstęp wolny.

Oceniany przez jury konkurs „Na najlepszą potrawę z klusek lub makaronu” odbędzie się w dwóch kategoriach: restauracje/zakłady gastronomiczne oraz osoby fizyczne.

Jego celem jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni Warmii, Mazur i Powiśla, wykazanie się znajomością w przygotowaniu potraw z klusek lub makaronu z odpowiednim wykorzystaniem i użyciem jak największej ilości produktów regionalnych, promowanie produktów żywnościowych, specyficznych dla naszego regionu z zachowaniem niepowtarzalnych smaków.

Dodatkowe atrakcje:

  • kiermasz produktów naturalnych, tradycyjnych i regionalnych, w tym członków sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”
  • występy artystyczne

Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Gmina Kurzętnik.

Kurzętnik – gmina wiejska położona w południowo-zachodniej części województwa – swym zasięgiem obejmuje wschodni kraniec Pojezierza Brodnickiego. To przepiękny teren obfitujący w jeziora i kompleksy leśne oraz niespotykane gatunki fauny i flory. Historia Kurzętnika – do 1905 roku miasta – jest niezwykle bogata, o czym świadczą chociażby ruiny XIV-wiecznego zamku wybudowanego przez kapitułę chełmińską.

kurzetnik-plakat1

Do pobrania:


Regulamin konkursu „Na najlepszą potrawę z klusek lub makaronu”

Formularz zgłoszeniowy do konkursu „Na najlepszą potrawę z klusek lub makaronu”

Formularz zgłoszeniowy – część wystawiennicza, członkowie sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”

 

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Warmia i Mazury otrzymały prestiżowy tytuł Perły Samorządu

Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski, kampania promocyjna