Ciekawostki

Regionalny Festiwal Klusek i Makaronu w Kurzętniku

18 lipca 2015 roku w Kurzętniku odbędzie się Regionalny Festiwal Klusek i Makaronu. Gwiazdą wieczoru będzie Mrozu. Początek imprezy o godzinie 11.00. Wstęp wolny.

Oceniany przez jury konkurs „Na najlepszą potrawę z klusek lub makaronu” odbędzie się w dwóch kategoriach: restauracje/zakłady gastronomiczne oraz osoby fizyczne.

Jego celem jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni Warmii, Mazur i Powiśla, wykazanie się znajomością w przygotowaniu potraw z klusek lub makaronu z odpowiednim wykorzystaniem i użyciem jak największej ilości produktów regionalnych, promowanie produktów żywnościowych, specyficznych dla naszego regionu z zachowaniem niepowtarzalnych smaków.

Dodatkowe atrakcje:

  • kiermasz produktów naturalnych, tradycyjnych i regionalnych, w tym członków sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”
  • występy artystyczne

Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Gmina Kurzętnik.

Kurzętnik – gmina wiejska położona w południowo-zachodniej części województwa – swym zasięgiem obejmuje wschodni kraniec Pojezierza Brodnickiego. To przepiękny teren obfitujący w jeziora i kompleksy leśne oraz niespotykane gatunki fauny i flory. Historia Kurzętnika – do 1905 roku miasta – jest niezwykle bogata, o czym świadczą chociażby ruiny XIV-wiecznego zamku wybudowanego przez kapitułę chełmińską.

kurzetnik-plakat1

Do pobrania:


Regulamin konkursu „Na najlepszą potrawę z klusek lub makaronu”

Formularz zgłoszeniowy do konkursu „Na najlepszą potrawę z klusek lub makaronu”

Formularz zgłoszeniowy – część wystawiennicza, członkowie sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*