MotosportSport

Rajd Dakar 2015: Dobra jazda i awans Hołowczyca

Podczas 5. etapu 37. Rajdu Dakar załoga Krzysztof Hołowczyc/Xavier Panseri, po dobrej równej jeździe dojechała na metę etapu z Copiapo do Antofagasty na 7 pozycji. Dało to olsztyńskiemu kierowcy awans w klasyfikacji generalnej rajdu na 4 miejsce.

Zwycięzcą 5. etapu została załoga jadąca samochodem Mini All 4Racing – Władimir Wasiliew/Konstantin Żilcow (RUS), która uzyskała czas przejazdu 4:19:18.

Dziś znowu startowaliśmy jako 12. załoga i niestety w pierwszej części tego bardzo długiego i dziurawego odcinka byliśmy skazani na jazdę w ogromnym kurzu jadących przed nami konkurentów. Takie ciężkie etapy całkiem dobrze mi idą, w drugiej części jechaliśmy już bardzo dobrym tempem. Poza dwoma niewielkimi pomyłkami nawigacyjnymi, można uznać, że było perfekcyjnie w tym niezwykle trudnym terenie. Kilku zawodników, w tym Vasilyev, zaryzykowało jazdę starą, zniszczoną drogą na skróty i to się im bardzo opłaciło, bo zyskaliby prawie 10 minut. Dzięki temu i równej jeździe potem Vasilyev sensacyjnie wygrał dzisiejszy etap, co przy tegorocznej obsadzie jest nie lada wyczynem. Nam równa jazda przyniosła dziś awans na czwarte miejsce w rajdzie, z czego się bardzo cieszymy – napisał Krzysztof Hołowczyc na swoim profilu facebook.

Wśród motocyklistów Jakub Przygoński zameldował się na mecie na 28. miejscu, z kolei Jakub Piątek na 48. Dzisiejszy etap wygrał Hiszpan Marc Coma. W klasyfikacji generalnej Jakub Przygoński zajmuje 24. Jakub Piątek po pięciu etapach jest 41.

Na pozycji lidera wśród quadowców umocnił się Rafał Sonik, który bardzo pewnie wygrał czwartkowy etap. Było to trzecie etapowe zwycięstwo Sonika.