Radni ustalili wysokość opłaty za handel na olsztyńskim Flomarku

- Kategoria: Wiadomości
0

Radni miejscy na poniedziałkowej sesji ustalili, że opłata za odbywający się w każdą niedzielę handel na pchlim targu wynosić będzie 4 zł, a nie jak zapowiadano wcześniej – 29 zł.

Na poniedziałkowej sesji olsztyńscy radni wprowadzili zmiany do uchwały o opłatach targowych. Według wprowadzonych zmian stawka dla handlujących na pchlim targu wynosić będzie 4 zł.

Przypomnijmy, że na początku października Zakład Targowisk Miejskich w Olsztynie chciał, aby wszystkie osoby handlujące co niedzielę na olsztyńskim Flomarku uiszczały opłatę targową w wysokości 29 zł. Oznaczałoby to, że większość osób, którym uda się coś sprzedać musiałaby oddać swój zarobek do kasy ZTM.

Olsztyński Flomark zaczął funkcjonować od lipca tego roku, zyskując z każdym tygodniem coraz większe zainteresowanie mieszkańców Olsztyna i okolic. W każdą niedzielę stadion Warmii zapełniał się handlującymi, którzy chcieli sprzedać rzeczy mogące przydać się jeszcze innym, m.in. zabawki,odzież, buty, książki i antyki.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Budowa domu w zgodzie z naturą?

Czy można budować dom w zgodzie z naturą?