Wiadomości

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie działań na szkodę OKS Stomil Olsztyn

Prokuratura Olsztyn-Południe w Olsztynie w nawiązaniu do komunikatu z 4 sierpnia br. informuje, że wszczęła śledztwo w sprawie nadużycia udzielonych uprawień przez były zarząd Olsztyńskiego Klubu Sportowego Stomil Olsztyn.

Zarząd, który na podstawie statutu OKS Stomil był obowiązany do zajmowania się sprawami majątkowymi klubu, w okresie od 2012 roku do czerwca 2014 roku miał doprowadzić m.in. do  zawarcia niekorzystnej umowy użyczenia samochodu osobowego, udzielania bez rozliczeń zaliczek i pożyczek  z kasy klubu, a także nieprawidłowego rozliczenia delegacji pracowniczych, co mogło wyrządzić klubowi  znaczną szkodę majątkową.

O możliwych nieprawidłowościach w funkcjonowaniu klubu poinformowała w ubiegłym miesiącu Prokuraturę Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej OKS Stomil Olsztyn. Po przyjęciu zawiadomienia prokurator prowadzący sprawę zlecił policji przeprowadzenie czynności sprawdzających  (w trybie art. 307 kpk).

Zebrany materiał uzasadnia przeprowadzenie w tym zakresie śledztwa, które powinno ostatecznie wyjaśnić wszystkie istotne okoliczności tej sprawy.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Olsztynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*