Prezydent Piotr Grzymowicz z absolutorium za 2015 rok

- Kategoria: Wiadomości
0

Olsztyńscy radni przyjęli dzisiaj (29.06) uchwałę ws. udzielenia absolutorium za 2015 rok Prezydentowi Olsztyna Piotrowi Grzymowiczowi.

To była jedna z najważniejszych sesji Rady Miasta w roku. Podczas dzisiejszego posiedzenia rajcowie decydowali, czy prezydent Olsztyna dobrze zrealizował plan finansowy miasta.

Z dobrą oceną pracy prezydenta nie zgadzali się jedynie samorządowcy z Prawa i Sprawiedliwości.

– Głosowaliśmy przeciwko budżetowi, dlatego nie możemy zagłosować za absolutorium – wyjaśniał radny, Dariusz Rudnik. – Przypominam, że od lat opowiadamy się za innym sposobem tworzenia planu finansowego. Jesteśmy zwolennikami budżetu zadaniowego.

Za przyjęciem projektu uchwały głosowało 15 radnych, przeciw było 7 radnych, a a od głosu wstrzymała się jedna osoba.

– Dziękuję moim współpracownikom oraz mieszkańcom – powiedział  Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – Wspólnie realizujemy wiele projektów, które formułują olsztynianie. Miniony rok był czasem ogromnych wyzwań i wytężonej pracy. Bez wątpienia nie brakuje głosów, że można było więcej. Ale trzeba też wziąć pod uwagę to, że zrobiliśmy tak wiele, jak jeszcze nigdy w historii naszego miasta.

W 2015 roku gmina po stronie wydatków majątkowych zapisała ok. 531 mln złotych. Wpływ na to w głównej mierze miała finalizacja projektu tramwajowego.

źródło: UM Olsztyna/własne

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Ponad 180 mln zł dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

Dziś (03.10) w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja