Prestiżowy Puchar Europy po raz czwarty w Olsztynie

Prestiżowy Puchar Europy po raz czwarty w Olsztynie

fot. labosportfot. labosport

Ostatni weekend maja (29-30) będzie ponownie wielkim, triathlonowym świętem w Olszynie. Do stolicy województwa warmińsko-mazurskiego po raz czwarty zawitają najlepsi triathloniści Starego Kontynentu. Po raz dziewiąty Centrum Sportowo-Rekreacyjne Ukiel będzie również areną zmagań profesjonalistów i age-grouperów w ramach Elemental Tri Series 2021.

To już czwarty raz, kiedy Europejska Unia Triathlonu przyznała możliwość organizacji zawodów Pucharu Europy na Warmii. To wielkie sportowe widowisko gromadzi na listach startowych najlepszych zawodników, medalistów różnorodnych imprez mistrzowskich i olimpijczyków, przez co poziom sportowy tego wydarzenia jest niezwykle wysoki. W nadchodzącym sezonie w Olsztynie ponownie rywalizować będą zarówno zawodnicy Elity, jak i Juniorzy z kilkudziesięciu krajów. Ta niezwykle prestiżowa i jedyna tego typu impreza w Polsce odbędzie się w sobotę – 29 maja.

Dzień po rywalizacji w ramach Pucharu Europy w Triathlonie (w niedzielę 30 maja), również nad Jeziorem Ukiel odbędą się zawody Elemental Tri Series 2021, rozgrywane w ramach Pucharu Polski w Triathlonie. Będzie to już dziewiąta w historii odsłona triathlonu w Olsztynie. Pierwsze zawody – Elemental Triathlon Olsztyn odbyły się tu w 2013 roku, wówczas do rywalizacji zgłosiło się 261 zawodników. Od tamtej pory olsztyńska impreza na tałe wpisała się do kalendarza największych imprez triathlonowych w kraju, a zawodnicy często wybierają ją na zawody inaugurujące sezon.

Podczas tegorocznej odsłony Elemental Tri Series w Olsztynie triathloniści tradycyjnie będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: standard/olimpijski (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegania) bez draftingu, sprinterski (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegania) z draftingiem oraz supersprinterski (0,4 km pływania, 10 km jazdy na rowerze, 2,5 km biegania). Na dystansie supersprinterskim toczyć się będzie rywalizacja o punkty do klasyfikacji Pucharu Polski w triathlonie w kategoriach: młodzik i junior młodszy.

Imprezą, która będzie towarzyszyła zawodom triathlonowym będzie Elemental Junior, czyli zawody biegowe oraz aquathlonowe dla najmłodszych.

Cały czas trwają zapisy na zawody Elemental Tri Series Olsztyn 2021. Aby wziąć udział zawodach należy wypełnić Formularz Zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie: www.triathlonseries.pl. Więcej informacji znajduje się na facebookowym profilu imprezy www.facebook.com/triathlonseriespl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus. 149 nowych zakażeń w woj. warmińsko-mazurskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (08.05) o 4765 nowych