Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich

- Kategoria: Na sygnale
0

fot .policja.gov.pl

Nowomiejscy kryminalni zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 40 krzaków. W tej sprawie zatrzymano trzech mężczyzn. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Zgodnie z postanowieniem prokuratora mieszkańcy powiatu otrzymali środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju.

W minioną środę (25.10.19r.) nowomiejscy policjanci otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który w zagajniku na terenie gminy Kurzętnik znalazł podejrzanie wyglądające rośliny. Na miejsce pojechali kryminalni, którzy potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego i zlikwidowali plantację konopi innych niż włókniste. Funkcjonariusze zabezpieczyli tam 40 sztuk krzaków, które rosły w zaroślach. W tej sprawie pod zarzutem uprawy konopi innych niż włókniste policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 27 do 35 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty. Prokurator na wniosek policjantów zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

Zgodnie z przepisami Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za uprawę konopi innych niż włókniste mieszkańcom naszego powiatu grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Źródło: KWP Olsztyn (lm/rj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu