Policjanci podczas pościgu zatrzymali 27-letniego sprawcę kradzieży auta

- Kategoria: Na sygnale
0

Szczycieńscy kryminalni zatrzymali 27-latka, który poruszał się skradzioną kilka godzin wcześniej toyotą. Mężczyzna uciekał przed funkcjonariuszami stwarzając swoją jazdą na drodze zagrożenie innym uczestnikom ruchu drogowego. Po tym jak porzucił skradzione auto w lesie, policjanci zatrzymali go w policyjnej celi. Funkcjonariusze znaleźli przy 27-latku woreczek z suszem roślinnym. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem nie tylko za kradzież pojazdu ale także za posiadanie środków odurzających.

O tym, że na trasie Szczytno – Witówek, w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych użytkowników, porusza się osobowa toyota, poinformowała telefonicznie wczoraj rano (13.12.18r) oficera dyżurnego szczycieńskiej jednostki, przypadkowa osoba.

Kryminalni, którzy wykonywali niedaleko tej trasy czynności służbowe w związku z dokonaną kilka godzin wcześniej kradzieżą właśnie toyoty, pojechali na drogę wskazaną przez dyżurnego.

W ciągu zaledwie kilku minut policjanci zauważyli samochód i używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali kierowcy polecenie zatrzymania się. Wtedy to kierujący samochodem młody człowiek przyśpieszył i zaczął przed policjantami uciekać. Kryminalni podjęli za nim pościg, który zakończył się na drodze leśnej, gdzie młody chłopak porzucił auto i pieszo chciał skryć się między drzewami. Bezskutecznie. Policjanci zatrzymali go, a następni przewieźli do policyjnej celi.

Podczas przeszukania okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie woreczek strunowy z suszem roślinnym.

Śledczy przesłuchali 27-latka i przedstawili mu zarzut kradzieży pojazdu. Mężczyzna będzie się tłumaczył przed sądem również za posiadanie środków odurzających.

Źródło: KWP Olsztyn (esz/kw)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się