Podczas próby ucieczki przed policyjnym patrolem uderzył w radiowóz

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Próba ucieczki przed policyjnym patrolem, jazda samochodem pomimo aktywnego zakazu, to przewinienia, za które odpowie przed sądem 19-latek.

W środę (17.03.2021r.) kilka minut po godz. 11:00 policjanci z Susza zauważyli, że vw jedzie znany im z wcześniejszych interwencji 19-latek. Funkcjonariusze pamiętali, że mężczyzna ma aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. W związku z powyższym policjanci dali znak do zatrzymania się, aby przeprowadzić kontrolę drogową.

Mężczyzna pomimo użytych przez mundurowych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się, a wręcz zaczął uciekać po drodze uderzając w oznakowany radiowóz. W wyniku podjętych czynności policjanci ujawnili vw w powiecie sztumskim. Natomiast kierującego zatrzymali na terenie gminy Susz po tym jak jeszcze pieszo próbował uciekać przed funkcjonariuszami.

19-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Kodeks karny za samo nie stosowanie się do zakazu sądowego przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn(jk/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się