Pies uratował szczeniaki wrzucone w worku do rzeki

- Kategoria: Na sygnale
1

Dwa szczeniaki zostały uratowane prawdopodobnie przez ich matkę. Pies wyciągnął z rzeki worek, a następnie rozerwał zębami uwalniając młode. Całe zdarzenie zauważyła 17-latka, która w tym czasie spacerowała z własnym psem.

Wczoraj (31.08.2016) w Nidzicy około godz. 7:00 Klaudia – mieszkanka Nidzicy – wyszła ze swoim pupilem na spacer. Będąc niedaleko małej rzeczki zauważyła jak duży pies wyciąga z wody worek jutowy, a następnie zaczął zębami go rozrywać. Jej oczom ukazały się dwa małe, żywe szczeniaki. Jeden z nich poszedł razem z dorosłym psem, natomiast drugi, przestraszony, schował się pod koszem na śmieci.

Dziewczyna niewiele myśląc zabrała go do domu i opowiedziała babci o całym zdarzeniu. Ta z kolei powiadomiła nidzickich policjantów. Dzisiaj funkcjonariusze poszukują sprawcy tego zdarzenia.

fot. KWP Olsztyn
fot. KWP Olsztyn

Dla szczeniaka ta przygoda zakończyła się podwójnym happy endem. Nie dość, że uratowano mu życie, to jeszcze zyskał nowy dom. Dzisiaj w trakcie wykonywania czynności służbowych jeden z policjantów postanowił go zaadoptować. Funkcjonariusz z Wydziału Kryminalnego chcąc zachować anonimowość powiedział, że od dawna zastanawiał się nad tym, aby mieć czworonoga. Dzisiaj widząc go, bez chwili zastanowienia postanowił go przygarnąć. Jeszcze dziś uda się z nim do weterynarza, który obejmie psa fachową opieką.

Dzisiaj funkcjonariusze pracują nad ustaleniem sprawcy, który wrzucił szczeniaki do wody w jutowym worku. Ustawa o ochronie zwierzą przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności za znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

Policja apeluje do wszystkich osób, które mogą mieć przydatne informacje na temat właściciela psa, bądź byli świadkiem tego zdarzenia, aby zgłaszali to dyżurnemu jednostki tel. 997 lub (89) 625-02-00.

źródło: KWP Olsztyn (id/rj)

 

 

 

 

1 Komentarz

  1. Krystian

    Okrucieństwo ludzi nie zna granic.. Dobrze że cała historia dobrze się skończyła.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Złodziej elektrycznej hulajnogi zatrzymany na gorącym uczynku

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu