Park Centralny w Olsztynie wzbogaci się o edukacyjną instalację

- Kategoria: Wiadomości
0

Zakończył się konkurs „Związani z miastem” organizowany przez Fundację Aviva. Wśród zgłoszonych do konkursu miast, Olsztyn okazał się bezkonkurencyjny i już wkrótce otrzyma edukacyjną instalację do nauki haftu krzyżykowego lub szycia w skali makro, czyli „Dizajn ze sznurka”.

Do rywalizacji w konkursie stanęło 13 miast. Głosowanie na poszczególne miasta odbywało się na stronie www.todlamniewazne.pl. Łącznie na olsztyński Park Centralny oddano 3584 głosy. Zwycięstwo w konkursie pn. „Związani z Miastem” oznacza, że do Olsztyna trafi instalacja edukacyjna do zabawy i nauki pn. „Dizajn ze sznurka”.

Instalacja składa się z dwóch tablic montowanych do podłoża, oraz materiałów dodatkowych, które służą do nauki haftowania w skali makro, przyszywania guzików, oraz innych zadań manualnych określonych w instrukcji dołączonej do instalacji.

Celem konkursu jest wspieranie pozytywnych zmian w środowiskach lokalnych oraz integracja tych środowisk.

Fundacja Aviva została założona w 2009 roku, aby wspierać ważne cele społeczne. W pierwszym etapie działania Fundacji z jej wsparcia korzystali polscy sportowcy przygotowujący się do Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012. W 2014 roku Fundacja zainaugurowała konkurs grantowy „To dla mnie ważne”, którego celem jest wsparcie różnorodnych inicjatyw społecznych.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Aplikacja Siron – nowe narzędzie w rękach policjantów

W ręce warmińsko-mazurskich policjantów trafiło nowe narzędzie. Specjalistyczne