Oszuści nie śpią. Seniorka z Ełku straciła blisko 100 tys. złotych

- Kategoria: Na sygnale
0

Mieszkanka Ełku straciła swoje oszczędności! Usłyszała przez telefon historię, że jej córka spowodowała wypadek i musi wpłacić wysoką kaucję. 80-latka uwierzyła w te słowa i chcąc pomóc córce przekazała nieznajomemu mężczyźnie blisko 100 tys. złotych.

80-latka z Ełku odebrała telefon od kobiety, która podała się za jej córkę. Usłyszała historię o tym, że jej córka spowodowała wypadek i żeby uniknąć kary więzienia musi zapłacić kaucję. Po chwili tę historię potwierdził telefonicznie mężczyzna podający się za policjanta. W konsekwencji tych manipulacji seniorka przekazała obcemu mężczyźnie posiadane w domu pieniądze. Straciła blisko 100 tys. złotych, myśląc że pomaga córce.

Schemat działania takich oszustw jest zwykle bardzo podobny.

Policjanci przypominają

Policjanci kolejny raz apelują o nieprzekazywanie pod żadnym pozorem pieniędzy obcym osobom. Jeżeli dojdzie do jakiejś niepokojącej rozmowy, odłóżmy telefon, nie kontynuujmy dyskusji, ponieważ dzwoniący chce uzyskać jak najwięcej informacji na nasz temat.

Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci i przedstawiciele innych służb nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.
Apelujemy również do bliskich osób starszych. Ważne jest, aby uczulać ich na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Historie opowiadane przez oszustów mają budzić współczucie i chęć pomocy, dlatego osoby kierowane chęcią pomocy mogą w taki sposób stracić pieniądze.

 

Źródło: KWP Olsztyn (akdn/rj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się