Olsztyński Budżet Obywatelski 2022. Zobacz projekty wybrane do głosowania

- Kategoria: Wiadomości
0

  1. Znane są już zadania, na które będzie można głosować w IX edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.  Projekty ogólnomiejskie i osiedlowe, twarde i miękkie. Olsztynianie kolejny raz udowodnili, że są pomysłowi i potrafią urzeczywistniać swoje marzenia. W tej edycji OBO do wyboru będzie łącznie 96 projektów.

– Budżet obywatelski to współzarządzanie finansami miasta oraz jego rozwojem – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Cieszę się, że mieszkańcy są bardzo aktywni. To doskonała okazja przedstawienia i realizacji różnego rodzaju projektów, które wymyślają olsztynianie.

Spośród ok. 140 przedstawionych projektów do głosowania zostało dopuszczonych 21 propozycji miejskich oraz 75 osiedlowych. Największy wybór lokalnych pomysłów będą mieć mieszkańcy os. Generałów (siedem projektów) oraz Podgrodzia i Śródmieścia (po sześć). Na każdym osiedlu jest co najmniej jedna propozycja.

– Pomysły są bardzo różne, przez to niezwykle interesujące – podkreśla przewodniczący Zespołu Koordynującego OBO, Robert Szewczyk. – Nie zabrakło oryginalnych pomysłów na wszelkiego rodzaju aktywności, ale także zadań inwestycyjnych, niezbędnych według ich inicjatorów.

Teraz pomysłodawcy mają czas na promocję przygotowanych przez siebie zadań. A już wkrótce nadejdzie czas decyzji.

– Głosowanie zacznie się 20 września – informuje dyrektor Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego, Aneta Szpaderska. – To bardzo prosta procedura. Głosujemy na trzy projekty miejskie oraz trzy osiedlowe. Wskazujemy te, które są w naszej ocenie najistotniejsze. Zachęcamy do internetowego głosowania poprzez stronę Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zwycięskie projekty IX edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego poznamy 25 października. Ich realizacja odbywać się będzie w następnym roku.

W IX edycji OBO do podziału jest ponad 6,5 mln złotych. Na projekty miejskie zarezerwowane są dwa mln złotych, natomiast na osiedlowe – ponad 4,5 mln.

[strona OBO] [lista projektów wybranych do głosowania]

Lista projektów:

2 ED: Akcja – Edukacja – Defibrylacja!

Rodzaj: Miejski

Koszt: 500 000 zł

AED – Akcja – Edukacja – Defibrylacja! To realne zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Olsztyna oraz inwestycja w dzieci i młodzież poprzez: – zapewnienie realistycznych symulacji z pierwszej pomocy dla uczniów wszystkich szkół w Olsztynie – dodatkowe szkolenia z ratownictwa dla nauczycieli EDB i techniki – dostęp do 7 nowych defibrylatorów AED w Olsztynie.

4 PIŁKA Z JAJEM

Rodzaj: Miejski

Koszt: 65 000 zł

Celem projektu jest promocja zdrowego stylu życia i poprawa aktywności fizycznej mieszkańców Olsztyna poprzez grę w rugby.

7 Remont skrzyżowania ulicy Borowej i Erdmanowej na osiedlu Podleśna

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Podleśna

Koszt: 224 459 zł

Wykonanie remontu ulicy Erdmanowej raz Borowej na odcinku około 50 metrów w zakresie skrzyżowania ulic wraz z wykonaniem kanalizacji deszczowej, oraz budową lewostronnego chodnika o szerokości 1,5 m z kostki betonowej i obrzeżami w obszarze skrzyżowania.

8. Zielone miejsca parkingowe na os. Mleczna

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Podgrodzie

Koszt: 214 456 zł

Wykonanie miejsc postojowych (parkingowych) dla samochodów osobowych do 3,5 tzn zgodnie ze stosowaną zasadą co 3-4 miejsce postojowe – jedno drzewo, odporne na zasolenie lub grupy 2-3 kilkuletnich krzewów odpornych na warunki środowiskowe, np. róża pomarszczona, wzdłuż ulic: Iwaszkiewicza i Gałczyńskiego.

10 Kraina gier chodnikowych w Parku Centralnym

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Śródmieście

Koszt: 70 000 zł

Zestaw gier chodnikowych (gry w klasy, węże, drabiny, twister) naniesionych trwale na powierzchnię chodnika. Gry podwórkowe to znakomita rekreacja na świeżym powietrzu. Wielu z Nas pamięta grę w klasy, w którą można było grać godzinami. Kolorowe plansze to idealny sposób na zachętę do zabawy ruchowej i poprawę samopoczucia. Każdy dzieciak znajdzie coś dla siebie i z przyjemnością będzie tu wracał.

11 Strefa gier chodnikowych w Parku Centralnym

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Podgrodzie

Koszt: 50 000 zł

Zestaw gier chodnikowych (gry w klasy, węże, drabiny, twister) naniesionych trwale na powierzchnię chodnika. Gry podwórkowe to znakomita rekreacja na świeżym powietrzu. Wielu z Nas pamięta grę w klasy, w którą można było grać godzinami. Kolorowe plansze to idealny sposób na zachętę do zabawy ruchowej i poprawę samopoczucia. Każdy dzieciak znajdzie coś dla siebie i z przyjemnością będzie tu wracał.

12 Kontynuacja rewitalizacji zabytkowego parku przy ul. Bałtyckiej

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Likusy

Koszt po weryfikacji: 164 575 zł

Zamknięcie wszelkich obiektów sportowych znacząco wpłynęło na zdrowie fizyczne wszystkich mieszkańców. Jedynym rozwiązaniem na dbanie o kondycję fizyczną okazały się nowoczesne siłownie plenerowe. Na naszym osiedlu nie powstał dotychczas ani jeden tego typu punkt. Ponieważ jest to rozwiązanie zupełnie darmowe, na pewno chętnie skorzystaliby z niego zarówno najmłodsi, jak i najstarsi.

13 Modernizacja boiska dla uczniów LO 1 i mieszkańców Olsztyna.

Rodzaj: Miejski

Koszt: 500 000 zł

Na terenie I LO w Olsztynie przy ulicy Adama Mickiewicza 6 znajduje się betonowe boisko, które po zmodernizowaniu będzie służyć w bezpieczny i atrakcyjny sposób mieszkańcom Olsztyna oraz uczniom LO 1 jako wielofunkcyjne boisko do koszykówki oraz siatkówki.

16 Wybieg dla psów – osiedle Podgrodzie

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Podgrodzie

Koszt: 214 000 zł

Na Podgrodziu każdy właściciel psa zna łąkę między ulicą Polną a Korczaka. To niepisany psi wybieg pośród chaszczy i wysokich traw. Czas uporządkować ten teren i stworzyć prawdziwy, profesjonalny psi park, który będzie bezpieczny zarówno dla psów, jak i mieszkańców. Niech to będzie miejsce spotkań czworonożnych przyjaciół i ich właścicieli.

18 ul. Tuwima – oświetlenie uliczne

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Podgrodzie

Koszt: 200 000 zł

Oświetlenie uliczne ul. Tuwima od ul. Iwaszkiewicza poprzez Pływalnię do al. Warszawskiej

19 Remont ulicy Murzynowskiego. Odcinek od przejścia dla pieszych na wysokości ,,Warzywniaczka” do ulicy Krasickiego

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Nagórki

Koszt: 224 040 zł

Remont ulicy Murzynowskiego. Odcinek od przejścia dla pieszych na wysokości ,,Warzywniaczka” do ulicy Krasickiego (długość około 380m i szerokość 5m). Droga na skróty której często używają kierowcy.

20 Pieszy też człowiek

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Zatorze

Koszt: 187 750 zł

Każdy jest pieszym, a wielu z nas porusza się wyłącznie pieszo . Pieszymi o których szczególnie powinniśmy zadbać są seniorzy oraz osoby o ograniczonej sprawności. Sprawmy by ich droga do sklepu, kościoła czy znajomych była bezpieczna i w miarę komfortowa.Kluczowym elementem jest tu stan techniczny chodników, niestety dziś na wielu odcinkach fatalny.Najwyższy czas to zmienić.

21 Kontynuacja remontu ulicy Bilitewskiego wraz z budową nowej infrastruktury.

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Generałów

Koszt: 223 000 zł

Projekt zakłada budowę drogi wraz chodnikiem oraz miejscami parkingowymi i towarzyszącą infrastrukturą, będącej przedłużeniem ulicy Bilitewskiego w stronę ulicy Wilczyńskiego. Celem realizacji projektu jest polepszenie warunków komunikacyjnych mieszkańców bloków przy ulicy Bilitewskiego oraz zwiększenie dostępności komunikacyjnej mieszkańców domów przy ulicy Wilczyńskiego.

22 BIBLIOTEKA NAD JEZIOREM – TWOJA KREATYWNA PRZYSTAŃ

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Nad Jez. Długim

Koszt: 21 000 zł

MBP Filia nr 4 jest najmniejszą biblioteką w mieście. Cieszy się jednak ogromnym zainteresowaniem i jest bardzo ważnym punktem na mapie miasta. Czytelnicy zaglądają tu nie tylko po, aby wypożyczyć książki, ale również by uczestniczyć w spotkaniach literackich. Naszym zadaniem jest unowocześnić bibliotekę i dostosować ją do wykonywania aktywności kulturalnych również w przestrzeni internetowej.

23 Przyjazna Podleśna

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Podleśna

Koszt po weryfikacji: 224 900 zł

Projekt jest kontynuacją rozwoju naszego osiedlowego parku i zakłada zbudowanie placu zabaw dla czworonogów w Strefie Psa oraz zestawu sprawnościowego w Strefie Młodzieży.

24 Park osiedlowy Dajtki 3

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Dajtki

Koszt: 187 202 zł

Park osiedlowy Dajtki 3 to kontynuacja projektu z poprzedniej edycji OBO. Chcemy połączyć tereny zielone w jeden uporządkowany park osiedlowy. Tegoroczna edycja zakłada kontynuację realizacji idei w jego najbliższej lokalizacji jak i doświetlenie terenu Parku Dajtki 1 położony jest na działce nr 444/3 i fragmencie działki 54 obręb 117 zgodnie z projektem który został wykonany w ramach OBO w 2020r.

25 Ścieżka spacerowo-rowerowa wraz z projektem „Osiedlowego Parku Zacisze”

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Generałów

Koszt: 227 884 zł

Przedmiotem zadania będzie wykonanie ścieżki spacerowo rowerowej wraz z dokumentacją projektową „Osiedlowego Parku Zacisze”

26 Remont nawierzchni ulicy Ustronie.

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Mazurskie

Koszt po weryfikacji: 184 973,55 zł

Projekt przewiduje remont nawierzchni ulicy Ustronie. W obecnym stanie droga posiada nawierzchnie betonową w bardzo złym stanie technicznym. Remont nawierzchni (kostka brukowa betonowa) poprawi komfort życia mieszkańców nie tylko osiedla, ale również mieszkańców miasta, którzy bardzo często wykorzystują ulicę jako dojście do plaży miejskiej nad jeziorem Skanda.

27 Zajęcia szachowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Podgrodzie

Koszt: 42 600 zł

Obecne czasy nakładają na uczniów i rodziców szereg nowych obowiązków i wyzwań. Jak się okazało, w dobie pandemii jednym z najbardziej popularnych zjawisk integrujących rodziny okazały się szachy. W szachy może grać każdy i w każdym wieku. Wychodząc więc naprzeciwko zapotrzebowaniu środowiska postanowiliśmy stworzyć szansę nauczenia się tej Królewskiej Gry dla każdego chętnego.

28 Budowa odcinka osiedlowej ulicy Zagłoby

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Gutkowo

Koszt: 179 362 zł

Przedmiotem zadania OBO jest dobudowa fragmentu ulicy Zagłoby do istniejącej drogi.

31 Legendy warmińskie na ulicach Olsztyna

Rodzaj: Miejski

Koszt: 100 000 zł

Projekt zakłada stworzenie oraz realizację spektaklu ulicznego, który opiera się na kompilacjach legend warmińskich. Odbywałby się on w przestrzeni olsztyńskiego Starego Miasta. W realizacje zostaliby zaangażowani Aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek, którzy posiadają doświadczenie w realizacji sztuk w tej specyficznej przestrzeni. Celem jest budowanie i umacnianie świadomości lokalnej Olsztynian.

32 Budowa małego boiska wielofunkcyjnego do gier zespołowych.

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Wojska Polskiego

Koszt: 180 000 zł

Wyjdźmy z mieszkań na świeże powietrze, oderwijmy się od ekranów i wirtualnej rzeczywistości. Stwórzmy świetne miejsce do aktywnego wypoczynku dzieci, młodzieży i dorosłych. Podarujmy osiedlu wielofunkcyjne boisko do gier zespołowych: koszykówki i piłki nożnej. Powstały obiekt będzie promował ruch i zachęcał do odpoczynku na łonie natury.

33 Wykonanie ciągu pieszo-rowerowego ze schodami terenowymi i zjazdem dla rowerów i wózki łączącego ulicę Andersa z ulicą Sucharskiego

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Generałów

Koszt: 227 884 zł

Wykonanie ciągu pieszo-rowerowego ze schodami terenowymi i zjazdem dla rowerów i wózki łączącego ulicę Andersa z ulicą Sucharskiego o łącznej długości ok. 130 mb wraz z modernizacją oświetlenia. Ciąg pieszo-rowerowy o długości 77 m i szerokości 2 m; ciąg pieszo-rowerowy o długości 53m i szerokości 3 m; schody terenowe; pochylnia na wózki i rowery;lampy oświetleniowe; mostek nad ciekiem wodnym.

35 Budowa schodów na skarpie od ul. Jarockiej do ul. Pomorskiej od wyznaczonego przejścia dla pieszych

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Jaroty

Koszt po weryfikacji: 319 000 zł

Na schody od przejścia dla pieszych przy skarpie przy ul. Jarockiej do ul. Pomorskiej mieszkańcy czekają od czasu powstania osiedla, czyli około 20 lat. Idealnie wydeptana ścieżka wskazuje, gdzie dokładnie powinny być zbudowane. Niejeden już z tej górki zjechał na własnej… Najwyższy czas na schody.

36 Zielone Zatorze

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Zatorze

Koszt: 189 783 zł

Projekt „Zielone Zatorze” został stworzony z myślą o zielonej infrastrukturze osiedla i składa się z następujących elementów: 1. posadzenie drzew 2. nasadzenia krzewów i bylin 3. uporządkowanie i zagospodarowanie zieleńców 4. uporządkowanie i zagospodarowanie skwerów

38 Remont chodnika przy ulicy Mikołaja Trąby

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Grunwaldzkie

Koszt po weryfikacji: 150 000 zł

Niewielki chodnik przy ulicy bp Mikołaja Trąby wymaga pilnego remontu! Dla wygody i bezpieczeństwa przechodniów – mieszkańców najbliższych bloków, klientów pobliskiego OTBS oraz turystów!

39 Podwale najpiękniejszą uliczką Starego Miasta!

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Śródmieście

Koszt: 64 500 zł

Niech ta mała, dotąd zaniedbana uliczka na starówce przyciąga, a nie odstrasza i stanie się się obowiązkowym must see dla turystów! Realizacja projektu sprawi, że w sercu Olsztyna poczujemy się jak w urokliwych zakątkach miast południowej Europy.

40 Remont chodnika i schodów przy ul. Orłowicza 6 obok Marketu Carrefour.

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Nagórki

Koszt: 217 000 zł

Projekt dotyczy remontu chodnika i schodów, znajdujących przy ul. Orłowicza 6 obok Marketu Carrefour. Wyżej wymieniony projekt jest częścią ciągu pieszego od ul. Orłowicza aż do Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 3 przy ul. Wańkowicza 1.

41 Olsztyn szykuje się na święta

Rodzaj: Miejski

Koszt: 100 000 zł

Świąteczne bożonarodzeniowe ozdoby na Starym Mieście oraz Parku Podzamcze a także dostosowanie pojazdów komunikacji miejskiej (tramwaje i autobusy) do nadchodzących kolejno świąt (np. Boże Narodzenie, Wielkanoc, Święto Konstytucji 3 Maja) przez umieszczanie w nich elementów dekoracyjnych.

42 Żywe mury – Zamek w Olsztynie w świetle i w dźwięku

Rodzaj: Miejski

Koszt: 100 000 zł

Ożywienie murów Zamku od strony plant i Parku Podzamcze poprzez sezonowe emitowanie spektaklu opartego na mappingu 3D.

43 PO BIEŻNI(J) SOBIE TROCHĘ

Rodzaj: Miejski

Koszt: 498 800 zł

„Po bieżni(j) sobie trochę” – projekt modernizacji bieżni znajdującej się na terenie miejskim przy ul.Kołobrzeskiej 29. Do bieżni(j) dojedziesz komunikacją miejską, rowerem, samochodem. Zacznij przygodę z bieganiem. Bieżnia będzie służyła mieszkańcom Olsztyna w różnym wieku – tym początkującym i tym zaawansowanym. Zmodernizowana bieżnia zapewni uprawianie aktywności w różnych warunkach pogodowych

50 Kastracja kotów wolno żyjących oraz kastracja i chipowanie zwierząt właścicielskich.

Rodzaj: Miejski

Koszt: 100 000 zł

Projekt zakłada kastrację kotów wolno żyjących oraz kastrację i chipowanie zwierząt właścicielskich z terenu Olsztyna w kilku wybranych lecznicach weterynaryjnych.

51 Kocie azyle upiększają Olsztyn

Rodzaj: Miejski

Koszt: 87 000 zł

Na każdej olsztyńskiej ulicy są miejsca, w których dokarmiane są koty. Bardzo często są one nieestetyczne, brudne i zaniedbane. Chcemy aby te miejsca stały się ozdobą Olsztyna i jednocześnie były bezpiecznym azylem bytujących tam kotów. Kocie azyle to innowacyjny projekt dotyczący opieki nad kotami wolno żyjącymi, który zainspiruje innych do pomagania zwierzętom i dbania o nasze ukochane miasto.

52 Całoroczny podświetlany napis „Olsztyn”

Rodzaj: Miejski

Koszt: 170 000 zł

Ogłoszenie konkursu, koncepcja projektu, przygotowanie terenu i ustawienie całorocznej nazwy Olsztyn. Idąc śladem innych dużych miast, chcemy aby i u nas pojawił się napis promujący miasto. Dla mieszkańców to dodatkowa atrakcyjna forma w przestrzeni publicznej a dla miasta promocja na miarę XXI wieku. Postawmy na Olsztyn i zyskajmy ciekawe i wyjątkowe miejsce.

53 Wymiana chodnika położonego przy ul. Pana Tadeusza biegnącego wzdłuż hali sportowej UWM i Przedszkola Miejskiego nr 37.

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Pojezierze

Koszt po weryfikacji: 224 000 zł

Zadanie ma dotyczyć wykonania nowego chodnika na odcinku około 170 metrów. Jest to ostatni fragment tego chodnika, który posiada nawierzchnię płytek chodnikowych starego typu (są one pokruszone, spękane, nierówne). Nowy chodnik zwiększy komfort przemieszczania się osób, co jest szczególnie istotne, gdyż z niego korzystają m.in. małe dzieci uczęszczające do Przedszkola Miejskiego nr 37.

55 Otwarcie terenów zielonych wokół III LO dla mieszkańców Olsztyna – Razem grajmy w zielone!

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Zatorze

Koszt: 189 783 zł

Projekt jest odpowiedzią na realne potrzeby środowiska. Młodzież III LO przeprowadziła badanie wśród społeczności szkolnej, rodziców i nauczycieli, które wykazało, że według 79,8% ankietowanych przestrzeń wokół III LO nie jest atrakcyjna estetycznie. Społeczność lokalna postuluje wzbogacenie zieleni oraz zwiększenie liczby miejsc do odpoczynku dostępnych dla uczniów i mieszkańców Olsztyna.

56 Grajmy w siatkówkę! – Sportowe Zatorze w Koperniku

Rodzaj: Miejski

Koszt: 500 000 zł

Na terenie należącym do III LO w Olsztynie, obok budynku szkoły przy ulicy Sybiraków 3 zostanie zmodernizowane boisko do koszykówki (wygrane w głosowaniu mieszkańców Olsztyna w OBO 2021). Na w/w terenie znajduje się również miejsce na kolejne boisko, tym razem do siatkówki, które będzie służyło bezpłatnie mieszkańcom Zatorza i całego Olsztyna. Dzięki temu powstanie mini kompleks sportowy ZATORZA.

57 Utworzenie Parku Kieszonkowego w Gutkowie. Czas na zieleń, odpoczynek, rekreację, zabawę

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Gutkowo

Koszt: 179 362 zł

Projekt przewiduje budowę zielonego, rekreacyjnego parku kieszonkowego w Gutkowie

59 Wymiana nawierzchni chodnika-odcinek ul. Gałczyńskiego 29 do Iwaszkiewicza 28

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Podgrodzie

Koszt: 214 426 zł

Wymienić nawierzchnię chodnika , na nową z kostki betonowej

60 Remont chodnika i zatok postojowych wzdłuż bloków Nr 8 i 10, częściowo 20 i 12, przy ul. Świtycz-Widackiej w Olsztynie

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Pieczewo

Koszt: 213 000 zł

Remont chodnika i zatok postojowych wzdłuż bloków Nr 8 i 10, częściowo 20 i 12, przy ul. Świtycz-Widackiej w Olsztynie.

62 Ale Sztuka! Nad Długim! Ale Dziko!

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Nad Jez. Długim

Koszt: 50 000 zł

Ale Sztuka! Nad Długim! Ale Dziko! Wróćmy do tego co naturalne, instynktowne, zwierzęce i dzikie. Przez dwa wakacyjne popołudnia polana przy Jeziorze Długim zamieni się w prawdziwą krainę poszukiwaczy i odkrywców, a czego? Dźwięków, odgłosów, zapachów, szeptów, bliskości z naturą, ruchu, sensoryki, tańca, naturalności i organiczności poruszania się a jednocześnie dzikości jaka w nas drzemie.

63 Koncerty w Parku Jakubowo – kultura w Parku.

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Wojska Polskiego

Koszt: 50 000 zł

Organizacja koncertów muzycznych w Parku Jakubowo.

64 Angielski w żłobku i w domu, gwarancją lepszej przyszłości Olsztyna

Rodzaj: Miejski

Koszt: 97 527,50 zł

Inicjatywa zakłada codzienne wychowanie dzieci w żłobkach miejskich w dwóch językach równolegle- ojczystym polskim oraz globalnym angielskim dzięki czemu zapewniamy naszym małym pociechom w przyszłości lepszy start w życiu. Samo wychowanie w dwujęzyczności jest również skuteczną metodą do nabycia kompetencji językowych dla opiekunów którzy na co dzień zajmują się maluchami oraz dorosłych.

65 Potańcówki w Parku Jakubowo – kultura w Parku

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Wojska Polskiego

Koszt: 50 000 zł

„Potańcówki w Parku Jakubowo – kultura w Parku”.

66 Mazurski Dziedziniec: las w środku miasta- żywy mural i ekologiczna, w 100% przepuszczalna nawierzchnia

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Kętrzyńskiego

Koszt: 194 000 zł

Eko dziedziniec wśród retro kamienic. Zrewitalizowana przestrzeń stanie się centrum spotkań, zielonym i estetycznym przystankiem dla mieszkańców miasta. Poprzez wyeliminowanie wyspy ciepła zwiększy się komfort życia a wody opadowe zasilą wody gruntowe, oszczędzając zabytkowe kamienice, odciążając miejski system kanalizacji deszczowej i regenerując zasoby źródeł naturalnych.

68 Ale Sztuka! Ale Jazz!

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Śródmieście

Koszt: 36 000 zł

Ale Sztuka! Ale Jazz! wprowadzi nas w świat jazz, swing and blues. Trochę tańca i trochę koncertów najlepszych jazzowych bandów. Warsztaty lindy hop, social dance i nie tylko. Let’s twist again and again…

69 Ale Sztuka! Nad Długim! Ale Cyrk!

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Nad Jez. Długim

Koszt: 36 000 zł

Sztuka ludzkich możliwości. Akrobacje, salta, żonglowanie i to wszystko w duchu nowocyrkowym, czyli bez zwierząt. Jedno wakacyjne popołudnie zabierze nas w świat piękna i zachwytu. Warsztaty kuglarskie i nie tylko, spektakle, widowiska plenerowe. Tutaj rzeczywistość zaciera się z nierealnym, a każdy z nas może stać się aktorem.

70 ALE SZTUKA! ALE BAJKA!

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Generałów

Koszt: 50 000 zł

Ale Sztuka! Ale Bajka! wprowadzi nas w świat gdzie to co realne zaciera się z tym co nierealne. Kraina gdzie granica jest tam gdzie kończy się wyobraźnia. Każdy będzie mógł zostać bohaterem podczas warsztatów tworzenia postaci. W ramach projektu przewidziana jest stworzenie i wystawienie baśni.

71 Fantastyczna Gra Terenowa

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Mazurskie

Koszt: 50 000 zł

Witamy w świecie baśniowym, gdzie ekscytacja rośnie z każdym minionym drzewem. Co i kto czyha za rogiem? Nieziemsko ucharakteryzowane istoty świata fantastyki…chochliki, skrzaty, wróżki, drzewce, psotniki, elfy, nimfy…takiej wyprawy jeszcze nie było. Gra terenowa z prawdziwego zdarzenia.

74 Park Nagórki-Jaroty – budowa pieszego i rowerowego ciągu pomiędzy terenami rekreacyjnymi stawu retencyjnego a ulicą Turowskiego, społeczne dokonanie nasadzeń i ustawienie ławeczek

Rodzaj: Miejski

Koszt: 500 000 zł

Społeczna inicjatywa budowy oświetlonych pieszych i rowerowych połączeń terenów zielonych położonych na granicy olsztyńskich Nagórek i Jarot, mająca umożliwić mieszkańcom południowych dzielnic korzystanie z terenów rekreacyjnych planowanego od lat parku, w tym budowanego stawu retencyjnego. W planach jest również społeczne dokonanie nasadzeń około 150 drzew oraz montaż ławeczek i koszy na śmieci.

75 CREEPY WARM-YA

Rodzaj: Miejski

Koszt: 99 000 zł

„CREEPY WARM-YA” to seans teatralny oparty na kompilacji bajek, legend, wierzeń i obrzędów warmińskich z gatunku horroru i thrillera, przeznaczony dla szerokiego grona odbiorców: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Miejscem realizacji projektu będzie Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne.

77 Remont nawierzchni osiedlowych ciągów pieszych i schodów, osiedlowego paringu oraz stworzenie miejsca wypoczynkowego na osiedlu Kormoran

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Kormoran

Koszt: 237 633 zł

Remont nawierzchni osiedlowych ciągów pieszych i schodów, osiedlowego parkingu oraz stworzenie miejsca wypoczynkowego na osiedlu Kormoran

79 Miasteczko Ruchu Drogowego z grami edukacyjnymi przy Szkole Podstawowej nr 30 im. Marii Zientary – Malewskiej w Olsztynie

Rodzaj: Miejski

Koszt po weryfikacji: 326 000 zł

Miasteczko ruchu drogowego to plac manewrowy umożliwiający wprowadzenie dzieci i młodzieży w podstawy bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym, ponadto zdobycie doświadczenia i dobrych nawyków niezbędnych do bezpiecznego kierowania pojazdem, a także uzyskanie uprawnień do prowadzenia rowerów po drogach publicznych.

81 Budowa chodnika dla pieszych przy ul. Marii Zientary – Malewskiej, od skrzyżowania z ulicą Letnią w kierunku miasta.

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Zielona Górka

Koszt: 159 185 zł

Budowa chodnika dla pieszych przy ulicy Marii Zientary Malewskiej, od skrzyżowania z ulicą Letnią w kierunku miasta.

82 ,,Zielono Mi” Nieco większy ,,Park Kieszonkowy” Niech połączą nas Drzewa

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Jaroty

Koszt po weryfikacji: 319 000 zł

Modernizacja i Adaptacja zielonego terenu przestrzeni publicznej wraz z regeneracją Oczka Wodnego – rejon ulic Kanta-Witosa-Krasickiego-Bajkowe-Mroza

83 BALANCE PARK – bezobsługowy park linowy

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Generałów

Koszt: 227 884 zł

85 LETNIA PLANETA KULTURY

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Kościuszki

Koszt: 49 000 zł

LETNIA PLANETA KULTURY to cykl spotkań z literaturą, muzyką i filmem na świeżym powietrzu w centrum Olsztyna. Spotkania autorskie z czołowymi polskimi pisarzami i muzykami, minikoncerty w przestrzeni bibliotecznej, pokazy filmowe w atrium bibliotecznym, czyli duży zastrzyk kultury dla osiedla i całego miasta.

86 Złota Rączka dla Seniora

Rodzaj: Miejski

Koszt: 100 000 zł

Złota Rączka dla Seniora, to innowacyjny projekt w skali naszego miasta, skierowany do osób powyżej 70 roku życia, w pierwszej kolejności samotnych i z niepełnosprawnościami, o niskim dochodzie, prowadzących jednoosobowe gospodarstwo. Celem projektu jest świadczenie pomocy w nieskomplikowanych sprawach technicznych w miejscu zamieszkania Seniora, m.in wymiana żarówki czy naprawa cieknącego kranu.

87 Street Art Park Kusocin

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Kościuszki

Koszt: 50 000 zł

Jednodniowy festiwal kultury hip–hop, sztuki ulicznej, kultury miejskiej, street art’u – dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych dla których ta dziedzina sztuki jest bliska i interesująca. W programie warsztaty, spotkania, koncerty polskich oraz lokalnych raperów, freestyle’owców, producentów muzycznych – znanych artystów z polskiej sceny hip–hop(ilość wykonawców zależna od ich wymagań finansowych).

88 Remont istniejących i budowa nowych miejsc parkingowych w ul. Świtycz-Widackiej i Gębika

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Pieczewo

Koszt: 213 845 zł

Remont istniejących miejsc postojowych oraz budowa nowych miejsc parkingowych w ul. Świtycz-Widackiej i Gębika

89 Zielony przystanek na Wawrzyczka – remont pętli autobusowej wraz z zagospodarowaniem terenu.

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Brzeziny

Koszt: 159 000 zł

Proponujemy zagospodarowanie terenu wokół pętli autobusowej przy ul. Wawrzyczka na Brzezinach. Zielony przystanek, ciekawa roślinność, ławeczki, remont chodnika i oświetlenia. Dzięki nowemu zagospodarowaniu mieszkańcy mogą chętniej zmieniać swoje przyzwyczajenia!

90 Scena dla wszystkich – letnie koncerty na scenie staromiejskiej

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Śródmieście

Koszt: 50 000 zł

Celem projektu jest organizacja darmowych letnich koncertów na Scenie Staromiejskiej w centrum olsztyńskiej starówki. Występy będą różnorodne gatunkowo, a każdy odbiorca znajdzie na pewno coś dla siebie. Koncerty mają na celu umilenie letnich wieczorów wszystkim wypoczywającym w okolicy, promocję młodych, również lokalnych wykonawców, oraz zapoznanie odbiorców z różnymi gatunkami muzycznymi.

91 Ratujmy Jezioro Długie! Oczyszczanie Jeziora Długiego

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Nad Jez. Długim

Koszt: 70 000 zł

W ramach OBO chcielibyśmy oczyścić Jezioro Długie z nadmiernej biomasy roślinności zanurzonej i mat glonów nitkowatych. Poprawie ulegną walory estetyczne i rekreacyjne jeziora.

92 Wymiana nawierzchni chodników przy ulicy Grabowskiego i montaż progów zwalniających

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Kościuszki

Koszt: 192 886 zł

Projekt zakłada wymianę nawierzchni chodników w ciągu ulicy Stefana Grabowskiego , wymianę starych progów zwalniających na nowe wraz z montażem dwóch dodatkowych progów.

93 Bezpieczne Gutkowo!!!

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Gutkowo

Koszt po weryfikacji: 124 700 zł

Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców osiedla Gutkowo poprzez wyposażenie plaży osiedlowej w sprzęt do ratownictwa wodnego w tym zakup łodzi, pontonu deski ratowniczej oraz skafandrów dla jednostki OSP Olsztyn Gutkowo, zakup i montaż w trzech punktach ogólnodostępnych defibrylatorów automatycznych AED.

94 Bezpieczna alejka i wybieg dla psów – miejsca przyjazne i bezpieczne dla mieszkańców osiedli Jaroty oraz Nagórki

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Jaroty

Koszt po weryfikacji: 319 000 zł

Bezpieczna alejka i wybieg dla psów – miejsca przyjazne i bezpieczne dla mieszkańców osiedli Jaroty oraz Nagórki

95 REMONT CHODNIKA PRZY UL. WROCŁAWSKIEJ Z ODŚWIEŻENIEM PRZESTRZENI PUBLICZNEJ.

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Podleśna

Koszt: 224 000 zł

Remont chodnika na wysokości ul. Wrocławskiej 2 z likwidacją schodów terenowych oraz odtworzeniem trawnika.

97 Rozbudowa bezobsługowego kompleksu wspinaczkowego dla dzieci i zaawansowanych wspinaczy (sztuczne głazy do wspinania – (boulderu) w Parku Jakubowo

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Wojska Polskiego

Koszt po weryfikacji: 85 000 zł

Przedmiotem zadania będzie zagospodarowanie istniejącego placu z trawnikiem oraz sztucznym głazem do wspinania (boulderem) w Parku Jakubowo. W pobliżu boulderu zostanie ustawionych 7 ławek parkowych, śmietniki oraz kilka różnych zintegrowanych, drewnianych mini placów zabaw dla dzieci. Teren zostanie oświetlony za pomocą latarni parkowych zasilanych z istniejącego oświetlenia parku.

100 Bezpieczne Gutkowo

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Gutkowo

Koszt po weryfikacji: 174 000 zł

Projekt zakłada modernizację trzech, niebezpiecznych przejść dla pieszych.

101 SENIORIADA

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Mazurskie

Koszt: 86 200 zł

Klub Seniora z elementami terapii i rehabilitacji „SENIORIADA”

102 Bezpieczne Redykajny – Remont nawierzchni jezdni ulicy Hozjusza wraz z opaską

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Redykajny

Koszt: 166 181 zł

Remont nawierzchni ulicy Hozjusza na osiedlu Redykajny

103 Remont chodnika na ul. Szczytnowskiej

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Mazurskie

Koszt: 185 431 zł

Remont i częściowa wymiana nawierzchni ok. 250 m chodnika na ul. Szczytnowskiej. Zadanie polegałoby na wyrównaniu zachowanych miejscowo oryginalnych granitowych płyt, położenie kostki betonowej, podniesieniu krawężników i obrzeży oraz wykonanie zabezpieczeń chroniących drzewa rosnące w pasie ciągu pieszego.

107 Aktywne przejście dla pieszych przy rondzie OKS

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Nad Jez. Długim

Koszt po weryfikacji: 174 000 zł

Inteligentny system bezpiecznego przejścia dla pieszych informujący kierowcę pulsacyjnie o osobie poruszającej się na przejściu dla pieszych i rowerowym, a także zbliżającej się do strefy przejścia (czujniki ruchu). Montaż zwiększy bezpieczeństwo przechodniów w tym dzieci udających się do pobliskiej szkoły. Aktywne przejście jest tańszą alternatywą do sygnalizacji i nie utrudnia płynnego ruchu.

109 „Olsztyński Teatr Tańca. W mieście”

Rodzaj: Miejski

Koszt: 100 000 zł

Projekt „Olsztyński Teatr Tańca. W mieście” to działania polegające na produkcji i realizacji nowego spektaklu teatru tańca skierowanego do mieszkańców Olsztyna. Zakłada wykorzystanie potencjału profesjonalnych twórców działających jako Olsztyński Teatr Tańca oraz zaproszonych gości. Charakter spektaklu będzie uniwersalny z możliwością jego wznawiania w kolejnych sezonach artystycznych.

110 Warmiński Jarmark Świąteczny – kontynuacja

Rodzaj: Miejski

Koszt: 100 000 zł

Kontynuacja wieloletniej tradycji Warmińskiego Jarmarku Świątecznego oraz jego uatrakcyjnienie w grudniu 2022 r.

111 Drążki do ćwiczeń siłowych oraz nowy plac zabaw na placu przy ul. Sosnkowskiego, budowa chodników z placu na ul. Sosnkowskiego oraz na ul. Andersa.

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Generałów

Koszt po weryfikacji: 227 884 zł

Zagospodarowanie części placu rekreacyjnego przy ul. Sosnkowskiego w drążki do ćwiczeń oraz nowe elementy placu zabaw. Dodatkowo budowa bezpiecznego chodnika dla idących od ul. Kleberga w kierunku placu rekreacyjnego. Budowa chodnika z placu na ul. Andersa. Dodatkowo ustawienie 20 nowych ławek z oparciami na całym Osiedlu Generałów.

112 „Olsztyński Teatr Tańca. Na osiedlu”

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Wojska Polskiego

Koszt: 50 000 zł

Projekt „Olsztyński Teatr Tańca. Na osiedlu” to działania mające na celu przybliżenie mieszkańcom osiedla WOJSKA POLSKIEGO działań Olsztyńskiego Teatru Tańca poprzez prezentację programu artystycznego zakładającego bezpłatne prezentacje spektakli tanecznych (dla dzieci, młodzieży i dorosłych).

113 Grunwaldzka – rewitalizacja podwórka miejskiego przy Parku Podzamcze

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Grunwaldzkie

Koszt: 185 000 zł

Lubisz Park Podzamcze? Korzystasz z jego zieleni, placu zabaw, kręgielni czy boiska do kosza? Chcemy, aby również w otoczeniu parku był piękny, zadbany, zielony teren. Dlatego przygotowaliśmy projekt rewitalizacji podwórka miejskiego pomiędzy ul. Kromera i Grunwaldzką. Uporządkujemy drogi, chodniki i posadzimy nową zieleń, aby mieszkańcy Olsztyna mogli z przyjemnością korzystać z tego terenu

114 Kopernikowski Park Kieszonkowy

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Kętrzyńskiego

Koszt: 45 900 zł

W ramach projektu zrewitalizowana zostałaby część podwórka (nasadzenia roślin, zasianie trawy, montaż ławek, tablica informacyjna). Obecnie teren jest znacznie zdegradowany – klepisko, zniszczona zieleń, często pozostawiane nieczystości. Ściśle zabudowany obszar miejski uzyska dodatkowe zielone miejsce odpoczynku.

116 Zielona ulica Kościuszki – kontynuacja

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Kętrzyńskiego

Koszt: 20 000 zł

Kontynuacja urządzenia miejsc zielonych w ciągu ulicy Tadeusza Kościuszki pomiędzy ul. Kętrzyńskiego a Placem Pułaskiego. Etap I został wybrany do realizacji w edycji OBO 2021.

118 Uporządkowanie przestrzeni przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Kromera

Rodzaj: Miejski

Koszt: 500 000 zł

Uporządkowanie chaosu przestrzennego oraz podniesienie walorów estetycznych parkingu oraz przylegających do niego chodników i terenów zieleni.

123 Budowa chodnika przy ul. Jarockiej

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Jaroty

Koszt po weryfikacji: 319 890 zł

Budowa ciągu pieszego o długości ok. 120m wzdłuż ulicy Jarockiej na odcinku od zjazdu w osiedle przy Jarockiej 77A do chodnika przy ulicy Witosa, w pobliżu przystanku tramwajowego „Płoskiego”. Wykonanie chodnika umożliwi odseparowanie ruchu pieszego od samochodowego oraz bezpieczne przemieszczanie się bez względu na warunki atmosferyczne.

124 Całoroczny dach z kolorowych parasoli nad ulicą Rodziewiczówny

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Śródmieście

Koszt: 31 000 zł

Wiele miast ma swoje ulice przykryte dachem z kolorowych parasoli. Czemu by nie zorganizować takiej i w Olsztynie? Z pewnością ożywi to tę część starego miasta oraz przyciągnie turystów i mieszkańców lubiących ciekawe zdjęcia. Lokalizacja tuż obok budynku Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej wydaje się być wymarzoną do tego celu!

127 Przebudowa drogi w zakresie dojazdu do parkingu przy Szkole Podstawowej nr.19 im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 w Olsztynie

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Gutkowo

Koszt: 178 000 zł

Przebudowa Drogi w zakresie dojazdu do parkingu przy Szkole Podstawowej nr.19 im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 w Olsztynie

128 Wymiana powierzchni miejsc postojowych z kruszywa na polbruk lub płyty ażurowe

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Kętrzyńskiego

Koszt: 194 088 zł

Na istniejących miejscach postojowych między blokami Jasna 3 i Dworcowa 6 należy dokonać wymiany nawierzchni z kruszywa na płyty ażurowe lub polbruk.

130 Remont jezdni i chodników przy ul. Promienistej i ul. Astronomów w Olsztynie

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Kortowo

Koszt: 157 044 zł

Wymiana jezdni i chodników ulic Promienistej i Astronomów według istniejącej dokumentacji projektowej znajdującej się w ZDZiT

131 Remont nawierzchni drogi wewnętrznej przed budynkiem Orłowicza 7,23

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Nagórki

Koszt: 224 000 zł

Remont nawierzchni drogi wewnętrznej przed budynkiem Orłowicza 7,23

132 Budowa chodnika, lampy ulicznej, i siatki ochronnej na Osiedlu Zielona Górka

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Zielona Górka

Koszt: 159 185 zł

Budowa chodnika, lampy ulicznej, i siatki ochronnej na Osiedlu Zielona Górka

133 Remont nawierzchni chodników przy ul. Augustowskiej w Olsztynie

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Mazurskie

Koszt: 185 431 zł

Remont zniszczonych chodników przy ul. Augustowskiej i wymiana nawierzchni na polbruk.

134 Remont nawierzchni chodnika przy ulicy Turkowskiego i ulicy Wachowskiego (po obu stronach ulicy)

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Pieczewo

Koszt: 213 845 zł

Remont nawierzchni chodnika przy ulicy Turkowskiego i ulicy Wachowskiego (po obu stronach ulicy)

135 Doświadczanie i działanie – artystyczna przestrzeń „2D”

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Kościuszki

Koszt: 38 000 zł

Doświadczanie i działanie – artystyczna przestrzeń „2D”

137 Zabij Nudę

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Śródmieście

Koszt: 50 000 zł

Organizacja jednodniowych warsztatów, występów, zawodów tanecznych (breakdance) oraz zawodów bitwy na słowa.

140 Park Jar II – remont chodnika przy placu zabaw z tramwajem – kontynuacja zadania

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Kormoran

Koszt: 230 000 zł

Dokończenie remontu otoczenia placu zabaw, ułożenie płytek chodnikowych, kosze na śmiecie, ławeczki dla odpoczynku. Remont schodów w Parku Jar I.

140 Park Jar II – remont chodnika przy placu zabaw z tramwajem – kontynuacja zadania

Rodzaj: Osiedlowy

Osiedle: Kormoran

Koszt: 230 000 zł

Dokończenie remontu otoczenia placu zabaw, ułożenie płytek chodnikowych, kosze na śmiecie, ławeczki dla odpoczynku. Remont schodów w Parku Jar I.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Działania służb na ul. Westerplatte w Olsztynie

Policjanci wspólnie ze strażakami i strażnikami miejskimi pracowali