Olsztyn – zakup mieszkania

- Kategoria: Polecane artykuły
0

Miasto położone w województwie warmińsko-mazurskim cieszy się coraz większym uznaniem wśród deweloperów i inwestorów zainteresowanych nabyciem nowej nieruchomości. Olsztyn jest miejscem atrakcyjnym pod wieloma względami. Malownicze otoczenie oraz dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna sprawiają, że nie brakuje chętnych na zakup mieszkania. Podpowiadamy, dlaczego warto tu zamieszkać i ile trzeba zapłacić za lokum w tym regionie Polski.

Rynek nieruchomości w Olsztynie

Miasto położone w południowej części Warmii jest ważnym ośrodkiem kulturalnym i naukowym. W Olsztynie mieści się Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Ośrodek Badań im. Wojciecha Kętrzyńskiego, Teatr im. Stefana Jaracza, Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego, Muzeum Warmii i Mazur, Planetarium czy Muzeum Przyrody. Oprócz tego – w granicach administracyjnych miasta – znajduje się największy kompleks leśny – Olsztyński Las Miejski oraz 11 jezior, w pobliżu których zlokalizowane są liczne tereny wypoczynkowe.

Stolica regionu warmińsko-mazurskiego wciąż zyskuje na popularności. Każdego roku powstają tu nowe osiedla mieszkaniowe. Wiele z nich znajduje się na obrzeżach Olsztyna, w otoczeniu terenów zielonych. Nieruchomości położone na peryferiach miasta mają dostęp do rozbudowanej infrastruktury i wielu udogodnień. Na szczególne wyróżnienie zasługują budynki wielorodzinne położone kilkaset metrów od lasów, jezior czy parków. W ofercie deweloperów dostępne są lokale mieszkalne o zróżnicowanym metrażu oraz funkcjonalnym układzie.

Średnie ceny mieszkań w Olsztynie

Coraz większa liczba osób decyduje się na zakup nieruchomości pod inwestycję, na przykład z myślą o wynajmie długoterminowym. W stolicy województwa warmińsko-mazurskiego znajduje się państwowa uczelnia wyższa, która co roku przyciąga tysiące żaków z całej Polski. Nowe mieszkania w Olsztynie budowane są w rozsądnej odległości od centrum miasta. Ze względu na atrakcyjne położenie i ceny, stale rośnie popyt na nieruchomości z rynku pierwotnego.

Za metr kwadratowy mieszkania w Olsztynie zapłacimy średnio 5 511 zł. Do najdroższych ulic należy Klonowa, Olimpijska oraz Koralowa. Nieruchomości zlokalizowane w tej okolicy kosztują od 6 960 zł do 6 900 złotych. Najtańsze mieszkania znajdziemy w pobliżu ulicy Zimowej, Letniej i Wiosennej. Cena za metr kwadratowy wynosi w tych okolicach od 5 000 do 5 200 zł. Spośród popularnych ulic Olsztyna warto wymienić Dworcową, Kołobrzeską czy Franciszka Barcza. Nieruchomości w tym miejscu kosztują średnio od 5 800 do 5 700 zł za metr kwadratowy.

Biorąc pod uwagę położenie geograficzne, zakup mieszkania w Olsztynie możemy zaliczyć do opłacalnych i udanych inwestycji. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się nie tylko dzielnice centralne. Dalsze lokalizacje zyskują również na wartości. Tym samym poszerza się oferta mieszkań na sprzedaż położonych na peryferiach lub poza granicami miasta. Zainteresowani nabyciem nowej nieruchomości coraz chętniej decydują się na ucieczkę od wielkomiejskiego zgiełku.

Artykuł sponsorowany

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W Dywitach rozpoczęła się budowa Lidla

We wtorek, 21 marca rozpoczęła się budowa budynku