Ogłoszono przetarg na budowę boiska przy al. Sybiraków w Olsztynie

- Kategoria: Wiadomości
0

Gmina Olsztyn reprezentowana przez Prezydenta Olsztyna ogłosiła przetarg nieograniczony na budowę boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią przy al. Sybiraków. Jest to zwycięski projekt z ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego, który do dziś nie został jeszcze zrealizowany.

Przypomnijmy, że projekt budowy boiska przy al. Sybiraków (Gimnazjum nr 12) zwyciężył w kategorii inwestycji ogólnomiejskich ubiegłorocznego Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego uzyskując ponad 4,5 tys. głosów mieszkańców. Przetarg na wykonanie powyższego zadania został ogłoszony dopiero teraz.

Zakres prac do wykonania obejmuje rozebranie i utylizację istniejącej nawierzchni boiska oraz ogrodzenia, wycinkę drzew kolidujących z planowaną inwestycją oraz wykonanie nasadzeń kompensacyjnych, budowę boiska piłkarskiego z piłkochwytami, budowę bieżni lekkoatletycznej, budowę skoczni do skoku w dal, wykonanie murków oporowych i montaż balustrad, oświetlenie obiektów sportowych, wykonanie ciągów komunikacyjnych, przebudowę podziemnej infrastruktury związanej z budową boiska oraz zagospodarowanie istniejącego terenu.

Termin wykonania zamówienia: 30.06.2016r. Koszt projektu i wykonania inwestycji to milion złotych.

Przy Gimnazjum nr 12 od dziesięciu lat funkcjonuje prowadzony przez W-MZPN Gimnazjalny Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży, który szkoli najlepszych piłkarzy z Olsztyna i naszego województwa. Budowa boiska z pewnością pozwoli skuteczniej realizować program szkolenia sportowego, podnieść poziom wyszkolenia technicznego i kształcić coraz lepszych piłkarzy.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Miasto planuje kupno i montaż kolejnych energooszczędnych opraw LED

Stolica Warmii i Mazur planuje kupno i montaż