Na sygnale

Odnaleziono ciało zaginionego Radosława Zalewskiego

Policjanci oficjalnie potwierdzają, że dziś rano działająca z ramienia Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, Grupa Specjalna Płetwonurków RP w jednym ze zbiorników wodnych (os. Jaroty) odnalazła ciało poszukiwanego od kilku tygodni 19-letniego Radosława Zalewskiego.

Przypomnijmy, że 19-latek w godzinach porannych wyszedł z domu w Ostrowi Mazowieckiej gdzie mieszkał i pojechał na imprezę sylwestrową do znajomych do Olsztyna aby wspólnie przywitać Nowy Rok. Około na godzinę przed północą opuścił on grupę znajomych i odszedł w nieznanym kierunku.

W poszukiwaniach zaginionego pracowało kilkudziesięciu policjantów służby prewencyjnej i kryminalnej, specjaliści ds. poszukiwań osób zaginionych z Polskiego Czerwonego Krzyża, funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej czy Ochotniczej Straży Pożarnej. Działania poszukiwawczo – penetracyjne prowadzone były m.in. w rejonie ul. Stawigudzkiej, Bartąga i Rusi w kierunku drogi krajowej nr 51 a także rzekę Łynę oraz jej brzeg. Do przeczesania trudnego terenu był wykorzystywany taki sprzęt jak: łodzie, dron czy quady.

Dzisiaj (15.02) rano działająca z ramienia Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie Grupa Specjalna Płetwonurków RP w jednym ze zbiorników wodnych (os. Jaroty) odnalazła ciało poszukiwanego 19-latka. Tożsamość mężczyzny potwierdziła jego rodzina. Ciało zostało zabezpieczone, wkrótce ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok, która wyjaśni przyczynę i okoliczności śmierci mężczyzny.

Komentarz

  1. Składam Serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie i Przyjaciołom…dlaczego tak się stało ? to straszne tyle czasu w niepewności!!! Teraz wiadomo… może rodzina pochować syna. Podziękowania dla Policji. Sara

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*