Nowa aplikacja dla żeglarzy rodem z Olsztyna

- Kategoria: Ciekawostki
0

Pomoże obrać dobry kurs, poinformuje o niebezpiecznych miejscach, w razie wypadku czy szkwału pomoże się szybko połączyć z WOPR, a do tego poinformuje o ciekawych wydarzeniach w okolicy portu – to wszystko potrafi nowa aplikacja Żegluj, stworzona przez grupę pasjonatów tego sportu z Olsztyna.

Żeglarstwo to wspaniały sport, ale spędzanie czasu na wodzie może być jeszcze przyjemniejsze dzięki nowoczesnym technologiom. Pomocna w tym będzie Żegluj. Aplikacja pozwoli zapisać przebyte trasy wraz z wieloma danymi na jej temat, znaleźć szybko najbliższy port i zobaczyć, gdzie można się w jego okolicy zatrzymać, gdzie warto zjeść i jakie interesujące wydarzenia są tam planowane w najbliższym czasie. Ostrzeże też przed niebezpiecznymi miejscami, poinformuje o pogodzie, screen696x696znakach wodnych oraz wszystkich szlakach żeglugowych w okolicy.

Kluczową funkcją jest też bardzo szybki dostęp do współrzędnych, co może się bardzo przydać w przypadku niebezpiecznych sytuacji. Ale Żegluj to również świetny sposób na poznanie innych żeglarzy. Dzięki aplikacji łatwo można odnaleźć na wodzie innych użytkowników i się z nimi skontaktować, a potem kto wie – może ruszyć we wspólną trasę lub się zaprzyjaźnić. Żegluj umożliwia też dostanie się do niesamowitej żeglarskiej społeczności, w której można się dzielić swoimi pomysłami, doświadczeniami, a także chwalić swoimi żeglarskimi podbojami – na przykład pokonanym dystansem, czy też prędkością, z jaką się poruszaliśmy.

Wszystkie swoje trasy można oczywiście zapisywać, a potem przeglądać i wspominać przebyte rejsy.

Aplikacja Żegluj bardzo więc się przyda wszystkim żeglarzom, ale z pewnością może być też użyteczna dla kajakarzy czy wszystkich innych, którzy korzystają z akwenów wodnych – również za pomocą napędu motorowego.

Aplikacja jest darmowa i można ją ściągnąć z Apple AppStore na iPhone’a lub iPada pod adresem https://itunes.apple.com/us/app/%C5%BCegluj/id1254407121. W przygotowaniu jest również wersja na urządzenia mobilne oparte na systemie Android. Więcej informacji o niej można też znaleźć na stronie https://www.zegluj.mobi/.

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Aplikacja Siron – nowe narzędzie w rękach policjantów

W ręce warmińsko-mazurskich policjantów trafiło nowe narzędzie. Specjalistyczne