Nietrzeźwy i bez uprawnień uderzył autem w barierki na stacji paliw

- Kategoria: Na sygnale
0

Olsztyńscy funkcjonariusze po krótkim pościgu pieszym zatrzymali 28-letniego kierowcę audi, który po zatrzymaniu do kontroli, wysiadł z auta i zaczął uciekać. Okazało się, że był nietrzeźwy, nie posiadał uprawnień do kierowania, a kilkanaście minut wcześniej najechał na barierki ochronne na terenie stacji paliw.

Dzisiejszej nocy (10.04.2018) przed godz. 1:00, olsztyńscy funkcjonariusze zauważyli osobowe audi jadące tzw. „wężykiem” na przeciwległym pasie ruchu. Samochód miał uszkodzony tylny zderzak, błotnik i lampy. Policjanci podejrzewając, że samochód mógł uczestniczyć w zdarzeniu drogowym oraz, że za kierownicą może siedzieć nietrzeźwa osoba, natychmiast zawrócili, dogonili auto i zatrzymali do kontroli przy ul. Jagiellończyka.

28-letni kierujący po zatrzymaniu swojego audi, nagle otworzył drzwi i zaczął uciekać. Mundurowi podjęli pościg pieszy i po kilku minutach zatrzymali mieszkańca Olsztyna, od którego wyczuli wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak się okazało, nietrzeźwy mężczyzna był sprawcą zdarzenia na terenie stacji benzynowej przy ul. Sielskiej, gdzie kilkanaście minut wcześniej, podczas cofania, przewożąc w pojeździe pasażerów, najechał na barierki ochronne, a następnie odjechał z miejsca. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie, okazało się, że 28-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna po wykonanych czynnościach został zwolniony. Jednak za kierowanie bez uprawnień i na „podwójnym gazie” oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa innych osób podczas prowadzenia pojazdu, odpowie przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 000 zł.

Źródło: KMP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się