Nie stosował się do zasad kwarantanny. Będzie tłumaczył się przed sądem

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Funkcjonariusze w zdecydowany sposób interweniują wobec osób, które łamią przepisy dotyczące ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa.

Osoby objęte kwarantanną mają bezwzględnie stosować się do jej zasad. Pozostałe osoby natomiast muszą zastosować się do wprowadzonych przepisami prawa ograniczeń. To podstawowe warunki do tego, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Dlatego policjanci w porozumieniu ze służbami sanitarnymi prowadzą nadzór nad miejscem przebywania osób objętych kwarantanną. Każdy, kto złamie zasady kwarantanny musi się liczyć z tym, że jego nieodpowiedzialne zachowanie zostanie ukarane wysoką grzywną.

Takie konsekwencje czekają pewnego mieszkańca gminy Kozłowo, zignorował zakaz opuszczania miejsca kwarantanny. Mężczyzna za nic miał bezwzględny zakaz wychodzenia z mieszkania. Zamiast przebywać w środku, to wychodził przed blok, w którym mieszka, chodził do garażu i spotykał się ze znajomym. Swoim zachowaniem popełnił wykroczenie z art.116 kodeksu wykroczeń. Za swoje nieodpowiedzialne i lekceważące podejście do zasad kwarantanny będzie tłumaczył się przed sądem.

Źróło: KWP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus