Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem

- Kategoria: Wiadomości
0

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego wiatru.

Dziś (23.09) w nocy prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75km/h z kierunku zachodniego. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.

W czasie występowania silnego wiatru warto pamiętać o tym, żeby usunąć lub zabezpieczyć przedmioty na balkonach, które mogłyby zostać porwane przez wiatr (donice, karmniki, itp.), unikać przebywania pod tablicami reklamowymi, liniami wysokiego napięcia i nie parkować samochodu pod drzewami.

 

Ostrzeżenia meteorologiczne: Silny wiatr

stopień: 1
prawd. 80%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie umiarkowanego i dość silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do około 75 km/h, z kierunków zachodnich. Lokalnie, zwłaszcza podczas burz, możliwe są porywy do 90 km/h. Najsilniejszy wiatr spodziewany jest po północy.
Uwagi: Brak.

Ważne:
Od: 2021-09-23 22:00
Do: 2021-09-24 12:00
synoptyk IMGW-PIB: Mateusz Zamajtys
Czas wydania: 2021-09-23 11:40
Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Białymstoku

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Od nowego roku zmiany w podatkach od nieruchomości

Nowe stawki podatku od nieruchomości na 2022 rok