Krótki film z dużym sukcesem

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. mat. prasowe

Obraz „Matka kijek i szmatka” zdobył pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Camerimage w ramach 11. KONKURSU SPOTÓW REKLAMOWYCH „FUNDUSZE EUROPEJSKIE W KADRZE”, w kategorii do 3 minut.

W konkursie uczestniczyli przedstawiciele instytucji zaangażowanych w zarządzanie i wdrażanie Funduszy Europejskich w Polsce.

Ideą inicjatywy była wymiana doświadczeń pomiędzy pracownikami administracji publicznej, zaangażowanymi we wdrażanie Funduszy Europejskich i promowanie dobrych praktyk w zakresie informowania społeczeństwa, za pomocą przekazów audiowizualnych, o korzyściach społecznych i gospodarczych, związanych z wykorzystywaniem Funduszy Europejskich.

W tegorocznej edycji konkursu oceniano filmy oraz spoty w dwóch kategoriach: film informacyjno-promocyjny lub reklamowy o tematyce ściśle związanej z Funduszami Europejskimi oraz film informacyjno-promocyjny lub reklamowy w tym tzw. wizerunkowy z wykorzystaniem Funduszy Europejskich na cele związane z zapobieganiem, zwalczaniem i przeciwdziałaniem skutkom epidemii COVID-19.

Obraz, który powstał w wyniku współpracy samorządu województwa ze Studiem Filmowym DogFilm, zdominował rywalizację kilkudziesięciu filmów nadesłanych z całej Polski.

Jury konkursu było jednogłośne i to właśnie film promujący pozytywny wpływ funduszy z RPO WiM 2014-2020 na życie mieszkanki regionu Luizy uznało za najlepszy, prezentujący najwyższą jakość i wiarygodność, jednocześnie obrazujący temat Funduszy Europejskich w bardzo jasny i czytelny sposób.

– To wielka wartość i radość, że fundusze unijne zmieniają nasz region w makroskali, a także z perspektywy indywidualnych historii ludzkich – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.Cieszymy się też, że potrafimy o tym opowiadać w sposób przystępny, ale i atrakcyjny. W codziennej pracy staramy się, by efekty naszych działań niosły jak najwięcej wartości dla regionu, ale też budowały pozytywny i spójny wizerunek całego województwa.

Video ze spotkania z jury: https://we.tl/t-XywVcsTsce

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Od nowego roku zmiany w podatkach od nieruchomości

Nowe stawki podatku od nieruchomości na 2022 rok