Na sygnale

Kradli paliwo i jechali skradzionym autem. Zostali zatrzymani

Policjanci z Komisariatu Policji w Biskupcu podjęli pościg za autem, którym mieli poruszać się dwaj mężczyźni odpowiedzialni za kradzież konsoli do gier. Według zgłoszenia sprawcy mieli podróżować osobowym volkswagenem. Podejrzane auto zostało zauważone na parkingu przy DK-16 w pobliżu Jeziora Dobrąg. Podczas czynności z podejrzanymi na jaw wyszły nowe fakty, m.in. dotyczące poruszania się kradzionym pojazdem.

W czwartek (12.08.2021) funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Biskupcu otrzymali informację, że od m. Bredynki osobowym volkswagenem mogą poruszać się dwaj mężczyźni odpowiedzialni za kradzież konsoli do gier, do której doszło kilka dni wcześniej. Policjanci bezpośrednio po przyjęciu zgłoszenia rozpoczęli poszukiwania podejrzanego auta. Po chwili okazało się, że podejrzany samochód wjechał na DK-16 i przemieszczał się w kierunku Olsztyna.

Do akcji włączyli się policjanci z Komisariatu Policji w Barczewie oraz Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Patrol z Biskupca jadąc krajową szesnastką, na parkingu przy Jeziorze Dobrąg zauważył wskazane auto, a w nim dwóch podejrzewanych o kradzież mężczyzn. Na widok policyjnego radiowozu, mężczyźni nie kryli zdziwienia – już po chwili zostali obezwładnieni i zatrzymani.

Po chwili na miejsce dojechały kolejne radiowozy z ościennych jednostek. Policjanci wspólnie dokonali przeszukania mężczyzn oraz samochodu, którym się poruszali. W bagażniku osobowego volkswagena funkcjonariusze znaleźli gumowy wąż z pompką do oleju napędowego oraz puste kanistry po paliwie. Podejrzewanymi o kradzież okazali się młodzi mężczyźni w wieku 21 i 18 lat. Już na miejscu na jaw zaczęły wychodzić kolejne przestępstwa. Okazało się, że auto, którym poruszali się mężczyźni, zostało skradzione z jednego z Olsztyńskich parkingów dzień wcześniej. Ponadto podczas przesłuchania mężczyźni usłyszeli zarzuty związane również z kradzieżami oleju napędowego, do których doszło na jednej ze stacji paliw na terenie powiatu olsztyńskiego, a także z pojazdów ciężarowych z olsztyńskich parkingów. 21- i 18-latek przyznali się do zarzucanych im czynów.

Młodzi mężczyźni usłyszeli 6 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem, za co kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Okazało się również, że 21-latek siedzący za kierownicą osobowego volkswagena kierował mimo ciążącego na nim sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, za co również nie uniknie odpowiedzialności.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*