Konkurs dla gmin pod patronatem marszałka województwa warmińsko-mazurskiego

- Kategoria: Wiadomości
0

„Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji to konkurs promujący dobre praktyki samorządów w relacjach z inwestorami i społecznością lokalną. W tym roku nagrody i certyfikaty zostaną przyznane już po raz 14. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

„Gmina Fair Play” to konkurs skierowany do samorządów, które dbają o rozwój swojej społeczności. Jego celem jest popularyzacja etyki w działalności samorządów i promowanie postaw godnych naśladowania. W poprzednich edycjach tytuł i certyfikat zdobywały gminy z województwa warmińsko-mazurskiego: Iława, Kisielice, Dywity i Susz.

Konkurs co roku premiuje gminy, które podnoszą standardy obsługi przedsiębiorców i mieszkańców, dbają o rozwój infrastruktury, stosują rozwiązania przyjazne środowisku oraz inwestują w podniesienie komfortu życia osób niepełnosprawnych.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” działająca przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

Samorządy mogą zawalczyć o laur zwycięstwa w sześciu kategoriach: gminy wiejskie agro, gminy wiejskie wielofunkcyjne, miasteczka i małe miasta, średnie miasta, duże miasta i gminy turystyczne. O przyznaniu certyfikatów decyduje Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą przedstawiciele powszechnie szanowanych instytucji biznesowych.

W tegorocznej edycji ponownie zostaną przyznane nagrody specjalne – „Samorządowy Menedżer Roku”. Laureatów wyłoni Kapituła konkursu spośród osób w szczególny sposób zaangażowanych w rozwój swojej gminy. W ubiegłorocznej edycji tytułem został uhonorowany Tomasz Koprowiak, wówczas burmistrz Kisielic.

Nagrody ubiegłorocznym laureatom osobiście wręczył Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki, podczas uroczystej gali z udziałem przedstawicieli świata biznesu, polityki, kultury i mediów.

Więcej informacji na www.fairplay.pl

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

„Przebojowa zima z Radiem ZET” w Olsztynie

W najbliższy weekend sporty zimowe zawładną olsztyńską Starówką.