Kompletnie pijany jeździł samochodem pomiędzy leżącymi na plaży turystami

- Kategoria: Na sygnale
0

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali pirata drogowego… na plaży. Nietrzeźwy 21-latek osobowym audi jeździł po jednej z dzikich plaż nad Jeziorem Wulpińskim. Mężczyzna najpierw kręcił tzw. „bączki” między leżącymi na kocach turystami, po czym z piwem w ręku poszedł się kąpać. Dzięki szybkiej reakcji świadków i policjantów nie doszło do tragedii. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

Wczoraj ok. godz. 17.30 oficer dyżurny Komisariatu Policji w Olsztynie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że po jednej z dzikich plaży nad Jeziorem Wulpińskim jeździ samochód, którego kierowca jest pod wpływem alkoholu. W rejon zgłoszenia natychmiast został skierowany policyjny patrol. Na miejscu interweniujący policjanci zostali poinformowani przez świadków, że pijany kierowca obecnie przebywa w wodzie. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna robiąc tzw „bączki” na plaży jeździł samochodem osobowym między wypoczywającymi na kocach plażowiczami. Gdy się zatrzymał z butelką piwa wszedł do wody.

Wskazany przez plażowiczów mężczyzna na widok umundurowanych policjantów zaczął zachowywać się wulgarnie. Oświadczył, że nie wyjdzie z jeziora po czym zaczął odpływać od brzegu. Funkcjonariusze na interwencję wezwali strażaków z łodzią ratunkową. Kilkanaście minut później niemal w ostatniej chwili, ratownicy wyciągnęli wyczerpanego mężczyznę z jeziora. Po wyciągnięciu agresywnego 21-latka z wody, funkcjonariusze z uwagi na jego agresywne zachowanie podjęli decyzję o jego zatrzymaniu.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało u mieszkańca powiatu olsztyńskiego prawie dwa promile alkoholu w organizmie. W trakcie interwencji okazało się również, że mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy.

Mężczyzna był już wcześniej notowany m.in. za jazdę samochodem w sposób zagrażający innym osobom oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Teraz 21-latek odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu odebranie uprawnień do kierowania, grzywna, kara 2 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KMP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Budowa domu w zgodzie z naturą?

Czy można budować dom w zgodzie z naturą?