Na sygnale

Kolejne wysokie mandaty karne za nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości, złamanie zakazu wyprzedzania i brak aktualnych badań technicznych. Trzy wykroczenia popełnione przez 58-letniego kierowcę Hondy. Efekt. Łączna kwota mandatu to 2800 złotych i 11 punktów karnych . Policjanci apelują! Kierowcy noga z „gazu”. Nowy taryfikator przewiduje wysokie stawki mandatów karnych dla tych uczestników ruchu drogowego, którzy nie przestrzegają obowiązujących przepisów.

W poniedziałek (21.02.2022r.) w godzinach popołudniowych funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem kierujących poruszających się krajową 53 na trasie Dąbrowy – Rozogi. Około godz. 16:00 policyjny miernik prędkości wskazał, iż nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd marki Honda porusza się z nadmierną prędkością, pomimo, iż na remontowanym odcinku drogi obowiązuję ograniczenie do 50 km/h. Ponadto kierowca nie dostosował się do znaku zakazującego wyprzedzanie.

Funkcjonariusze zatrzymali 58-letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego do kontroli drogowej. W trakcie prowadzonej interwencji potwierdzili, iż kierowca nie dopełnił ciążącego na nim obowiązku i nie posiadał aktualnego przeglądu technicznego Hondy.

W związku z powyższym policjanci szczycieńskiej drogówki zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożyli na 58-latka, za przekroczenie dopuszczanej prędkości o 40 km/h, naruszenie zakazu wyprzedzania i brak aktualnych badań technicznych, trzy mandaty w łącznej kwocie 2800 złotych i 11 punktów karnych.

Źródło: KWP Olsztyn (ic/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*