Kolejne prawa jazdy zatrzymane za zbyt szybką jazdę

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Tylko wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji z Olsztyna ze specjalnej grupy „SPEED” zatrzymali do kontroli drogowej 10 kierowców, którzy w obszarze zabudowanym poruszali się z nadmierną prędkością. Wszyscy jechali z prędkością powyżej 100 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Każdy z nich musi teraz pomyśleć o alternatywnych środkach transportu – wszystkim zostały zatrzymane prawa jazdy.

Prędkość zabija! Tego typu informacje przekazujemy niemal codziennie. Do walki z piratami drogowymi powołano specjalną grupę „SPEED”, której zadaniem jest m.in. poskromienie kierowców z tzw. ciężką nogą. Tylko wczoraj (09.06.2021) policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 10 kierowców poruszających się z prędkością ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym. Miłośnicy szybkiej jazdy przez najbliższe trzy miesiące będą musieli przesiąść się w alternatywne środki transportu.

Wszyscy kierowcy za popełnione wykroczenie stracili prawa jazdy i zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi. Nie pomogło tłumaczenie, że niektórym z kierowców dokument prawa jazdy jest niezbędny do wykonywania pracy zawodowej. Policjanci przypominają, że będąc za kierownicą pojazdu, musimy liczyć się z konsekwencjami swoich decyzji.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się