Kolejne 3 wraki opuściły olsztyńskie ulice

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. SM w Olszttynie

Olsztyńscy strażnicy miejscy kontynuują akcję usuwania samochodowych wraków, które szpecą swym wyglądem, blokują miejsca parkingowe, a często zagrażają bezpieczeństwu. Z terenu miasta zniknęły koleje trzy pojazdy.

Ford z ul. Kanta, Subaru z ul. Gałczyńskiego i Volkswagen z ul. Borkowskiego – te trzy wraki pojazdów zostały odholowane w ciągu ostatnich kilku dni z olsztyńskich ulic.

To efekt działań prowadzonych przez strażników dzielnicowych, którzy po spełnieniu niezbędnych formalności wystawili dyspozycje usunięcia tych pojazdów w myśl art. 50a prawa o ruchu drogowym , który mówi, że „pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza”.

Wraki pojazdów, które blokują miejsca parkingowe stały się wielkim problemem społecznym, który wciąż narasta. Przypominamy, że właściciel pojazdu ma obowiązek utrzymywać go w odpowiednim stanie technicznym. Z pojazdu nie mogą wyciekać żadne płyny, a sam pojazd musi być zamknięty i zabezpieczony przed dostępem osób trzecich oraz posiadać tablice rejestracyjne.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Budowa domu w zgodzie z naturą?

Czy można budować dom w zgodzie z naturą?