Kolejna droga wojewódzka na Warmii i Mazurach doczeka się przebudowy

- Kategoria: Wiadomości
0

Do końca 2015 roku kolejna droga wojewódzka na Warmii i Mazurach doczeka się gruntownej przebudowy. Jutro (20 stycznia) w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie zawarte zostanie porozumienie finalizujące rozmowy między samorządem województwa, powiatem działdowskim i kilkoma gminami. Koszt remontu trasy nr 544 z Działdowa do miejscowości Iłowo-Osada szacowany jest na 15 mln zł.

Modernizacja drogi będzie możliwa dzięki oszczędnościom w regionalnym programie operacyjnym na lata 2007-2013. Aby skorzystać z unijnych pieniędzy władze województwa muszą zagwarantować wkład własny, który wynieść ma 5 mln zł i wcześniej nie był przewidziany w budżecie. Porozumienie daje gwarancję wspólnego finansowania inwestycji ze strony samorządu województwa, powiatu działdowskiego, Działdowa oraz gmin Działdowo, Płośnica i Iłowo-Osada.

Odcinek przewidziany do remontu prowadzi z Działdowa w kierunku Mławy. To jedna z najczęściej uczęszczanych tras wojewódzkich mająca kluczowe znaczenie dla przedsiębiorców z Działdowa i okolic. W połowie roku zakończy się także modernizacja drogi nr 544 na odcinku Lidzbark-Działdowo wraz z obwodnicą Lidzbarka.

To już drugi przykład takiej współpracy między województwem a lokalnymi samorządami. Pod koniec ubiegłego roku oddano do użytku trasę nr 591 z Kętrzyna do Mrągowa, której przebudowa była możliwa dzięki współfinansowaniu wkładu własnego do projektu unijnego przez samorząd województwa, powiat kętrzyński, miasto Kętrzyn oraz gminy Kętrzyn i Mrągowo.

Porozumienie podpiszą marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, wicemarszałek Wioletta Śląska-Zyśk oraz gospodarze partnerskich samorządów.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Sinice zniknęły. Kąpieliska w CRS Ukiel ponownie otwarte

Woda w jeziorze Ukiel w Olsztynie jest już