Kierował ruchem na trasie Szczytno – Szymany. Został ukarany mandatem

- Kategoria: Na sygnale
0

Spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – za takie wykroczenie odpowiedział 46-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Mężczyzna poruszając się na trasie Szczytno – Szymany postanowił pokierować ruchem nadjeżdżających pojazdów. Wyszedł na środek jezdni i zaczął „zarządzać” ruchem drogowym. Gdyby nie refleks innego uczestnika tej samej drogi, mężczyzna wpadłby pod koła nadjeżdżającego pojazdu. Nietrzeźwy „kontroler” został przekazany szczycieńskim policjantom.

Wczoraj (05.02.2020r.) około godz. 20:30 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o ujęciu na trasie Szczytno – Szymany nietrzeźwego pieszego. Zgłaszający oświadczył, że mężczyzna wyszedł na środek drogi i kieruje ruchem, jednak ledwo trzyma się na nogach. Gdyby nie czujność i refleks kierowcy, pieszy wpadłby pod koła nadjeżdżającego pojazdu.

Na miejsce interwencji został skierowany patrol ruchu drogowego. Okazało się, że 46-letni mieszkaniec gminy Szczytno swoim zachowaniem stworzył bezpośrednie zagrożenia dla swojego życia i zdrowia, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna idąc droga, wchodził na asfalt i próbował kierować ruchem drogowym. Przy czym 46-latek nie potrafił zachować równowagi z uwagi na stan upojenia alkoholowego. Ponadto nie posiadał żadnych elementów odblaskowych, dzięki którym byłby bardziej widoczny.

Funkcjonariusze ukarali 46-letniego mieszkańca gminy Szczytno mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie przekazali go pod opiekę najbliższych.

Źróło: KWP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po