Już w niedzielę III Półmaraton Jakubowy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie informuje, że w niedzielę 14 września odbędzie się III Półmaraton Jakubowy. Trasa biegu wiedzie ulicami Głowackiego, Piłsudskiego, Dworcową, Nowowiejskiego, Żarskiej, Artyleryjską, Dragonów, Dąbrowskiego, Wojska Polskiego, ponownie Artyleryjską, Leśną, Konopnickiej ponownie Nowowiejskiego oraz Prostą i Kołłątaja.

Start nastąpi o godz. 12.00.  Od godz. 11.30 z powodu blokowania ulic  nastąpią utrudnienia w komunikacji samochodowej najpierw w obrębie ulic Głowackiego, Piłsudskiego i Dworcowej, które potrwają do ok. godz. 12.30, a następnie w obrębie ul. Artyleryjskiej, Dąbrowskiego i Leśnej. Na tych ulicach utrudnienia potrwają dłużej ze względu na rozciągnięcie się kolumny biegaczy i potrwają do godz. 15.30.

 
Biuro zawodów:
Zespół Krytych Obiektów Sportowych ul. Głowackiego 27
Dane techniczne biegu”
Dystans – ok. 21,1 km, trasa będzie oznakowana co 1 km
Przebieg trasy następującymi ulicami:
Start–ul. Głowackiego-Al. Piłsudskiego–Dworcowa–11 Listopada–Nowowiejskiego–Żarskiej–Artyleryjska–Dragonów–Dąbrowskiego–Wojska Polskiego–Artyleryjska–Leśna–ścieżka pieszo–rowerowa przy jez. Długim-Konopnickiej–Nowowiejskiego–Staromiejska
–Kołłątaja.
Trasa bez atestu PZLA

Uczestnictwo
W biegu głównym uczestniczyć mogą wszystkie chętne osoby pełnoletnie, które do dnia biegu ukończyły 18 lat, oraz osoby niepełnosprawne na wózkach, dla których prowadzona będzie osobna klasyfikacja oraz odrębna pula nagród.

Obowiązuje przedstawienie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do uprawiania biegów lub oświadczenie zainteresowanego o wzięciu pełnej odpowiedzialności za swój udział w biegu.
Oświadczenie musi być podpisane własnoręcznie!!

III Półmaraton Jakubowy jest imprezą ubezpieczoną na zasadach ogólnych. Ubezpieczenie indywidualne na wypadek kontuzji lub innego nieszczęśliwego zdarzenia, które może stać się udziałem zawodnika w czasie biegu wymaga osobnej polisy wykupionej indywidualnie przez uczestnika.

Zgłoszenia
– rejestracja zawodników do Półmaratonu od 16 czerwca do 05 września br. poprzez stronę internetową: www.osir.olsztyn.pl
( przelew opłaty startowej na konto Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie 79 1030 1218 0000 0000 9050 5017 z dopiskiem „III Półmaraton Jakubowy” do dnia 10 września ) lub osobiście w biurze Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie przy ul. Żołnierskiej 13a (Dział Sportu tel/fax 89 527 02 27 )

Wpisowe wynosi 50 zł – wpłata do 10.09.2014r.

Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi ani przeniesieniu na innego zawodnika. Organizator nie odpowiada za zaginięcie przekazu pocztowego lub przelewu bankowego z winy poczty lub banku. Po 5 września nie prowadzimy rejestracji.

Zgłaszając się po pakiet startowy należy okazać dowód wpłaty.
W skład pakietu startowego wchodzą:
– chip zwrotny
– numer startowy, agrafki, worek na rzeczy osobiste do przechowania w szatni,
– kupon na posiłek ( posiłek na mecie biegu )

Dla pierwszych 700 osób, które zgłoszą udział w biegu oraz dokonają opłaty startowej organizator przygotuje koszulki okolicznościowe.
Ilość poszczególnych rozmiarów koszulek, uzależniona jest od sponsora.
Pakiety będą do odbioru od dnia 03.09 do dnia 12.09.2014r. w Dziale Sportu
– Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie przy ulicy Żołnierskiej 13a w godz. 8.00 – 15.00
– w dniu 13.09. w Biurze Zawodów przy Al. Piłsudskiego 44 HWS „Urania” w godz. 15.00–20.00
– w dniu 14.09. w Biurze Zawodów przy Al. Piłsudskiego 44 HWS „Urania” w godz. 9.00–11.00

W DNIU STARTU NIE BĘDĄ PROWADZONE ZAPISY DO BIEGU!!!

Zakończenie imprezy przewidziane jest w Amfiteatrze im. Czesława Niemena.

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed upałem. Temperatura przekroczy 30 stopni

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego