Jest homologacja na Pendolino. Nowoczesne pociągi mają wyjechać na tory już w grudniu

- Kategoria: Wiadomości
0

PKP Intercity informuje, że producent Pendolino uzyskał decyzję Urzędu Transportu Kolejowego umożliwiającą eksploatację pojazdów na terenie Polski. Dzięki temu Spółka może rozpocząć odbiory końcowe pociągów.

Obecnie w Polsce znajduje się 14 z 20 składów. Pierwotny harmonogram projektu przewidywał przekazanie przez producenta pierwszych pociągów z pełną dokumentacją (czyli homologacją UTK) 6 maja, czyli zakładał 7 miesięcy na przygotowanie składów do jazdy z pasażerami. Aktualnie czas ten skrócił się do niespełna 100 dni.

Spółki z Grupy PKP intensywnie pracują nad tym, aby 14 grudnia odpowiedzialnie wdrożyć pociąg do ruchu pasażerskiego. PKP Intercity przygotowało rozwiązanie zakładające wykorzystanie 18 pojazdów. Pociągi pojadą we wszystkich planowanych relacjach, czyli z Warszawy do: Trójmiasta, Krakowa, Katowic i Wrocławia. Obsłużą połączenia cieszące się największym zainteresowaniem.

Pociąg Pendolino na Dworcu Głównym w Olsztynie – 08.11.2013

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu