Jechał „wężykiem” ulicami Olsztyna

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Olsztyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego mazdą. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 28-letniego kierującego blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

W czwartek (05.05.2022) w nocy funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na jednej z ulic w mieście zauważyli osobową mazdę. Ich uwagę przykuł styl jazdy kierującego, który nie trzymał toru jazdy – zjeżdżał od prawej do lewej krawędzi jezdni. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Zaraz po podejściu do kierującego policjanci wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 28-latka blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.

Wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się