Jechał nietrzeźwy rowerem. Ponadto miał przy sobie marihuanę

- Kategoria: Na sygnale
0

Zarzut kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości oraz posiadania narkotyków może usłyszeć 29-letni Łukasz M. Mężczyzna jechał jednośladem i jednocześnie rozmawiał przez telefon. Po przebadaniu okazało się, że ma prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna miał przy sobie marihuanę. Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 18:00 w okolicy ulicy Gębika w Olsztynie. Policjanci patrolujący ulice miasta zwrócili uwagę na mężczyznę, który jechał rowerem jednocześnie rozmawiając przez telefon.

Rowerzysta na widok mundurowych zaczął zachowywać się nadzwyczaj nerwowo. Policjanci zatrzymali mężczyznę i poddali badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Alkomat wskazał prawie 1 promil alkoholu.

Ponadto, w trakcie kontroli bawełnianej rękawiczki należącej do rowerzysty wypadł woreczek strunowy z zawartością zielonego suszu. Analiza substancji narkotestem potwierdziła, że jest to marihuana.

Po sprawdzeniu danych 29-latka w policyjnych bazach okazało się, że Łukasz M. był już w przeszłości karany za przestępstwa narkotykowe. Mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

Sprawca usłyszy zarzut kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości. Kodeks wykroczeń za powyższe przewiduje karę aresztu bądź grzywnę. Natomiast za posiadania narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olstzyn
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Sinice zniknęły. Kąpieliska w CRS Ukiel ponownie otwarte

Woda w jeziorze Ukiel w Olsztynie jest już