Jan Stańczyk brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów Karate Kyokushin

- Kategoria: Sport, Sporty walki
0

W Radzyminie 28.11.2021r odbyły się XXXII Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców Karate Kyokushin, w których udział wzięło 218 zawodników z 77 klubów.  Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowało troje zawodników: Dominika Pogłód, Julia Milewicz i Jan Stańczyk.

Dominika, która na macie walczyła jako pierwsza, stoczyła bardzo wyrównaną walkę. Sędziowie zdecydowali o dogrywce. Drugą rundę, mimo hartu ducha, przegrała. Następna do walki stanęła Julia. Walczyła bardzo dzielnie, jednak tym razem wygrana została po stronie przeciwniczki.

Kolejno do walki wyszedł Jan, który pierwszą walkę wygrał przed czasem dzięki mocnej technice low kick. Następna walka – o wejście do finału- była bardzo wyrównana. Końcówka pojedynku należała jednak do przeciwnika. Jan zajął trzecie miejsce.

Każdy z zawodników wraca z cennym bagażem doświadczeń. Z przegranej wyciągnie wnioski i wiedzę w zakresie dalszej pracy, która w przyszłości może przynieść wymierne skutki i podium.

Wyjazd oraz udział w zawodach był współfinansowany ze środków otrzymanych z budżetu Miasta Olsztyna „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział we współzawodnictwie sportowym w zakresie KARATE”

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed upałem. Temperatura przekroczy 30 stopni

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego