Groźne wypadki na drogach Warmii i Mazur

- Kategoria: Na sygnale
0

Wypadek pod Elblągiem fot. KWP Olsztyn

Policjanci pracowali wczoraj na miejscu trzech groźnych wypadków. W miejscowości Saduny 23-letnia kobieta kierując bmw wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu volkswagenem mężczyźnie. Na trasie Tułodziad – Marwałd auto kierowane przez 35-łatkę zjechało z jezdni i dachowało. Pod Elblągiem 25-letni kierowca osobowego mercedesa uderzył w barierę energochłonną.

Elbląg

Do zdarzenia doszło wczoraj (18 sierpnia) około godziny 15 na trasie s7 pod Elblągiem. Osobowy mercedes jechał w stronę miasta. Na wysokości Nowego Grądu wpadł w poślizg i uderzył w barierę energochłonną. Dzięki temu 25-latek, który kierował pojazdem i jego 24-pasażerka przeżyli i doznali tylko ogólnych obrażeń ciała. Obydwoje zostali przewiezieni karetką do szpitala. Trasa była nieprzejezdna przez kilkanaście minut. Po godzinie ruch został całkowicie przywrócony.

Ostróda

Do zdarzenia doszło w czwartek ( 18 sierpnia br.) po godzinie 11.00 na trasie Tułodziad – Marwałd. Policjanci, którzy pracowali na miejscu wypadku wstępnie ustalili jego przebieg. Z danych wynika, że 35-latka nie dostosowując prędkości jazdy na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Auto po uderzeniu w skarpę wywróciło się. Kierowcy w tym zdarzeniu nic się nie stało. Natomiast obrażeń ciała doznało 2 pasażerów, którzy zostali przewiezieni do szpitala.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, zabezpieczyli ślady mające związek ze zdarzeniem. Przez prawie 2 godzin w tym miejscu trwały utrudnienia w ruchu drogowym.

Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Ketrzyn

Wczoraj około godz. 15.00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Saduny w gminie Korsze doszło do zdarzenia drogowego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku, 23-letnia kobieta kierując pojazdem marki BMW wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu mężczyźnie, który kierował VW Polo w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. 23-letnia kobieta została przewieziona na obserwację do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie, natomiast 55-letnia pasażerka BMW z obrażeniami ciała oraz podejrzeniem urazu kręgosłupa została przetransportowana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Giżycku.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Źródło: KWP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu