Galeria Warmińska w trosce o bioróżnorodność

- Kategoria: Wiadomości
0

26 drzew, 24 budki dla ptaków i 19 karmników, 4 domki dla owadów, łąka kwietnia – to efekt tylko niektórych z działań podejmowanych przez Galerię Warmińską na rzecz ochrony przyrody, wpierających naturalny ekosystem. Przypominamy o tym, bo wczoraj (22 maja) obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej.

Eko inicjatywy w Galerii Warmińskiej są wynikiem świadomości zagrożeń wynikających z malejącej liczby gatunków zwierząt i roślin. Dlatego ochrona bioróżnorodności stała się pretekstem do zagospodarowania terenu wokół Galerii Warmińskiej w Olsztynie. W połowie maja zakończył się proces sadzenia 26 drzew, wśród których znajdziemy klony, wiśnie Pisardii i wiązy. Zamontowano także 24 budki dla ptaków i 19 karmników. Wokół centrum powstaje łąka kwietna i wkrótce zostaną zainstalowane 4 domki dla owadów, zaprojektowane na wzór charakterystycznej elewacji budynku. Galeria Warmińska podjęła się także opieki nad 3 rodzinami pszczół rasy Krainka linii Kortówka. Docelowo pasieka powiększy się do 5 uli, a inwestorzy mają nadzieję, że to będzie miododajna przygoda.

„Angażujemy się w inicjatywy ekologiczne i sprawiamy, że nasza galeria staje się przyjazna naturze. Organizujemy przestrzenie wokół budynku tak, by było bardziej zielono, by zwierzęta, ptaki i owady mogły egzystować blisko nas i być bezpieczne. Nasze działania mają na celu ochronę środowiska naturalnego, w którym funkcjonujemy. Chcemy stworzyć takie warunki, żebyśmy mogli swobodnie współegzystować na jednej planecie, w jednym mieście, wokół naszej galerii”mówi Natalia Tur, Regional Marketing Manager z NEPI Rockcastle.

Kwestie ekologiczne w Galerii Warmińskiej podejmowane są od kilku lat. Największe centrum handlowe na Warmii może pochwalić się ekologicznym certyfikatem BREEAM in Use, uzyskanym w 2020 roku. To międzynarodowe potwierdzenie, że zarówno konstrukcja budynku, jak i szereg zastosowanych, w nim i wokół niego, rozwiązań technicznych i technologicznych tworzą zrównoważone miejsce dla środowiska.

Obchodzony 22 maja Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej to okazja, by zwrócić uwagę na zagrożenia dla naszego naturalnego otoczenia, które są wynikiem działalności człowieka – nadmiernego eksploatowania lasów, zanieczyszczania środowiska naturalnego czy dynamicznie postępujących zmian klimatu. To dobry moment, by podjąć działania mające na celu przeciwdziałanie niszczeniu naszej planety.

W grupie NEPI Rockcastle, do której należy olsztyńskie centrum handlowe, od kilku lat podejmowane są kroki, by wspierać środowisko naturalne, w którym działają galerie. Jedną z nich jest  kampania „Nie bądź plastik” edukująca konsumentów, jak odpowiedzialnie podchodzić do opakowań plastikowych, dostarczająca inspiracji, jak żyć bardziej eko na co dzień.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

„Przebojowa zima z Radiem ZET” w Olsztynie

W najbliższy weekend sporty zimowe zawładną olsztyńską Starówką.