Dziś obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu

- Kategoria: Ciekawostki
0

W piątek, 3 października, obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Pomysłodawcą święta był Harvey Ball, który w w 1963 roku stworzył znany na całym świecie symbol żółtej, roześmianej buźki tzw. „smiley face”. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. O uśmiechu warto jednak pamiętać przez cały rok, niezależnie od okoliczności, ponieważ ma on doskonały wpływ na nasz organizm.Śmiech nie tylko poprawia nasz nastrój, ale wpływa również pozytywnie na nasze zdrowie. Hamuje wydzielanie hormonów stresu: adrenaliny i kortyzolu, które powodują osłabienie organizmu, uaktywnia mięśnie brzucha i twarzy, łagodzi takie dolegliwości jak: migreny, ataki astmy, alergie, bezsenność, reumatoidalne zapalenia stawów, wrzody żołądka i dwunastnicy. Śmiech przyśpiesza trawienie oraz pobudza przemianę materii.

Ponadto osoby uśmiechnięte i radosne są bardziej kreatywne, łatwiej zdobywają zaufanie innych osób oraz nie przejmują się kompleksami.

Dlatego warto śmiać się codziennie – najlepiej w dużych ilościach.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się