Dotacje na modernizacje olsztyńskich zabytków

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Remonty dachów, odnowienie elewacji, renowacje stolarki, wykonanie dokumentacji konserwatorskiej – to tylko niektóre rodzaje prac, o wsparcie których ubiegają się olsztynianie. Wnioski o dofinansowanie inwestycji będą przyjmowane przez cały grudzień.

Przez cały grudzień będzie można składać wnioski na dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków, usytuowanym na terenie miasta Olsztyna. W przyszłorocznym budżecie zaplanowano na ten cel 600 tys. złotych.

– O dotacje mogą się starać wszyscy właściciele zabytków – przypomina Miejski Konserwator Zabytków, Anna Bobko. – To nie tylko obiekty wpisane do rejestru zabytków, ale także te znajdujące się w gminnej ewidencji.

Wnioski można składać w Urzędzie Miasta. Wymogiem formalnym, poza terminem, jest dołączenie niezbędnych załączników. Informacje o pracach, na które można wnioskować o dotacje oraz wniosek i spis wymaganych dokumentów są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zakładanie ogrodów Warszawa

Kompleksowe Zakładanie Ogrodów w Warszawie: Tworzenie Przestrzeni Pięknych