Dostali mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym. Zdenerwowani zniszczyli 3 auta

- Kategoria: Na sygnale
0

Policjanci z Oddziału Prewencji w Olsztynie na gorącym uczynku zatrzymali 3 sprawców niszczenia mienia.

W nocy z 27 na 28 maja oficer dyżurny olsztyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Żołnierskiej jakieś osoby piją alkohol i głośno się zachowują. Na miejsce pojechał patrol, który zauważył 3 mężczyzn. Policjanci potwierdzili interwencję, a sprawców odpowiednio do winy ukarali. Godzinę później na ulicę Dworcową pojechał patrol z Oddziału Prewencji Policji, który również miał interweniować w sprawie pijącej alkohol młodzieży.

Gdy policjanci przyjechali pod wskazany adres nikogo już tam nie było. Zaniepokoił ich jednak hałas dochodzący z ulicy Żołnierskiej. Policjanci poszli w miejsce, z którego dochodziły te odgłosy i zauważyli, jak trzech młodych mężczyzn niszczy samochody. Sprawcy akurat wyrywali tablice rejestracyjne i wycieraczki w jednym aucie. Funkcjonariusze, po krótkim pościgu zatrzymali całą trójkę. Łącznie nastolatkowie uszkodzili 3 samochody m.in. Subaru, Forda i Mercedesa.

Oprócz wyłamanych lusterek i wycieraczek, Grzegorz J., Sławomir M. i Daniel. M wgnietli oraz porysowali elementy karoserii. Mężczyźni zostali przewiezieni do komendy gdzie noc spędzili w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu sprawcy swoje zachowanie tłumaczyli tym, że byli zdenerwowani po tym, jak zostali wcześniej ukarani.

Mężczyźni przyznali się do zarzutów. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Informacja: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Budowa domu w zgodzie z naturą?

Czy można budować dom w zgodzie z naturą?