Długi świąteczny weekend za nami. Blisko o połowę mniej pijanych kierowców

- Kategoria: Na sygnale
0

Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach regionu. W porównaniu do ubiegłorocznych Świąt Bożego Narodzenia odnotowano blisko o połowę mniej pijanych kierowców.

W tym roku Policja zatrzymała 33 nietrzeźwych za kierownicą, to wciąż o 33 za dużo. Jednak jest i pozytywna informacja. Przez okres świąteczny jednostki Policji na Warmii i mazurach przeżywały prawdziwe oblężenie. Około 1000 osób przyszło do komend, aby sprawdzić czy mogą wsiąść za kierownicę.

O tym, jak ważna jest bezwzględna trzeźwość za kierownicą wiadomo nie od dziś. Policjanci prowadzą wiele inicjatyw skierowanych do kierowców, pasażerów oraz innych uczestników ruchu, by uświadomić jak dramatyczne w skutkach może być prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. Przypominają o możliwości sprawdzenia stanu trzeźwości w każdej komendzie.

Zawsze gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, możemy podejść na Policję, sprawdzić, to trwa tylko chwilę – mówi mł. asp. Marta Kacprzyńska z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie

Świadomość społeczna rośnie , ten dobry trend jest zauważalny. Coraz częściej policjanci otrzymują sygnały o nietrzeźwych kierowcach od innych uczestników ruchu, coraz więcej osób korzysta też z możliwości skontrolowania stanu trzeźwości na komendzie.

Podczas świątecznych dni jednostki Policji na Warmii i Mazurach przeżywały prawdziwe oblężenie.

Wymieniamy tylko baterie, już od samego rana bardzo dużo ludzi przychodzi, żeby sprawdzić stan trzeźwości – mówił oficer dyżurny jednej z komend powiatowych drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia.

Podobnie było w całym regionie. W sumie swoja trzeźwość dobrowolnie skontrolowało około 1000 osób. Najwięcej osób badało się w drugi dzień Świąt i w minioną sobotę.

Taki fakt cieszy. W przypadku wątpliwości każdy kierowca powinien sprawdzić swój stan. Pamiętać należy, że Policjanci dysponują sprzętem, dzięki któremu takie sprawdzenie trwa kilka sekund, a jego wynik jest miarodajny, natomiast wiele dostępnych na rynku mierników stanu trzeźwości może przekłamywać wynik. Ponadto dobre samopoczucie „ dzień po” nie jest żadną gwarancją trzeźwości.

Źródło: KWP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po