Wiadomości

Darmowe konsultacje dotyczące zdrowego odżywiania

Reprezentuję sieć poradni dietetycznych – Mój Dietetyk. 24 października obchodzony jest światowy dzień walki z otyłością, z tej okazji poradnie Mój Dietetyk w całej Polsce umożliwiają osobom zainteresowanym skorzystanie z darmowych konsultacji dotyczących zdrowego odżywiania.

Problem otyłości przestał już być problemem krajów zachodnich, a zaczyna coraz częściej dotyczyć Polaków. Najnowsze wyniki badań CBOS wskazują, że ponad połowa Polaków waży za dużo (51%), a 34% ma nadwagę. Na dzień 24 października przypada międzynarodowe święto walki z otyłością, z tej okazji ogólnopolska sieć poradni Mój Dietetyk organizuje drzwi otwarte, podczas których prowadzone będą darmowe konsultacje i spotkania z Dietetykami.

Z roku na rok przybywa Polaków, którzy mierzą się z problemem nadwagi i otyłości. Na tę ostatnią według badań CBOS cierpi aż 17% społeczeństwa. Problem w większej mierze dotyczy mężczyzn, bo aż 61% cierpi na nadwagę  i otyłość. U kobiet nadwaga zaczyna dominować później niż u mężczyzn – ujawnia się dopiero w 55 roku życia.

Zdrowotne konsekwencje

Otyłość jest chorobą, której towarzyszą liczne powikłania ze strony układu krążenia i innych narządów. Stanowi znaczący czynnik zwiększający liczbę przedwczesnych zgonów. To także czynnik zwiększający szansę na wystąpienie cukrzycy, chorób wieńcowych. Istotnie wpływa nie tylko na samopoczucie fizyczne, zdrowie, ale i kondycję psychiczną, przyczyniając się do obniżenia samooceny, depresji czy utrudnienia kontaktów społecznych.

Klucz do sukcesu

W przypadku nadwagi i otyłości czas ma znaczenie. Im szybciej zostanie podjęte działanie, tym większa szansa na uniknięcie zdrowotnych konsekwencji. Kluczem jest wypracowanie nowych – zdrowych nawyków żywieniowych, stworzenie zbilansowanej diety i planu ćwiczeń dostosowanych do możliwości pacjenta. To wszystko najlepiej pod kontrolą lekarza. Największe znaczenie ma konsekwencja i regularność w działaniu – to one będą kluczem do sukcesu…bądź porażki.

Darmowe konsultacje

Przyjęcie odpowiedzialności za proces zmian jest w całości w rękach pacjenta. W przypadku braku dostatecznej motywacji, nieudanych prób samodzielnego zmierzenia się z problemem – warto zasięgnąć wsparcia profesjonalnego dietetyka. Z okazji światowego dnia walki z otyłością ogólnopolska sieć poradni dietetycznych – Mój Dietetyk w szesnastu miastach Polski, organizuje darmowe konsultacje dietetyczne.

Każdy zainteresowany tematem zdrowego odżywiania, redukcji masy ciała może skorzystać z bezpłatnych porad profesjonalistów, podczas których dietetyk podda analizie skład ciała czy udzieli wskazówek dotyczących zmiany trybu życia na zdrowszy.

Wizyty należy umawiać telefonicznie przynajmniej dzień przed rozpoczęciem bezpłatnych konsultacji.

Termin darmowych konsultacji oraz dane kontaktowe poradni Mój Dietetyk:

 

24.10.2014 godz. 12.00-16.00

Olsztyn, ul. Tadeusza Kościuszki 21
zapisy tel: +48 694 259 048 i olsztyn@mojdietetyk.pl

Szczytno, ul Gnieźnieńska 2
zapisy tel: +48 694 259 048 i szczytno@mojdietetyk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*